GOLIJADA U TURSKOJ! Vatreni nisu uspjeli doći do pobjede u prijateljskoj utakmici

Hrvatska na novom reprezentativnom okupljanju od 18.45 sati odigrala je prijateljsku utakmicu u Turskoj. Utakmica je završila rezultatom 3:3.

Gostovanje u Istanbulu je početak ciklusa u kojem će se Vatreni sresti i sa Švedskom i Portugalom u europskoj Ligi nacija. Sudac je bio Slovenac Slavko Vinčić.

U sedmoj minuti priliku je imao Dario Melnjak koji je potegnuo s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla iznad gola.

U 23. minuti Turci su iskoristili ‘poklon’ Vatrenih. Nakon nepreciznog dodavanja Badelja, Vida je bio predaleko te je skrivio penal. Tosun je to iskoristio za vodstvo Turaka s 11 metara.

U 32. minuti pao je gol za izjednačenje. Ante Budimir zabio je gol, ali uz malu pomoć ruke. Napadač je oteo loptu uz, kako se činilo, dodir rukom koji suci nisu vidjeli, a u nastavku akcije zabio je za 1:1.

U 41. minuti pao je gol za vodstvo Turaka. Turuc je pobjegao Vatrenima u obrani, ponovno nije izgledalo dobro otraga, a turski igrač to je iskoristio za novo vodstvo domaćih.

U 53. minuti došlo je ipak do novog hrvatskog izjednačenja! Mario Pašalić zaključio je lijepu akciju Vatrenih i na asistenciju Brekala iz čiste pozicije zabio za 2:2.

Uslijedio je i brzinski preokret Vatrenih u 56. minuti. Brekalo je iskoristio centaršut Oršića i doveo je Hrvatsku u vodstvo od 3:2.

Dvije minute nakon Turci su ekspresno izjednačili. Under je iskoristio lijepo proigravanje Tosuna i izjednačio je na 3:3.

Žuti karton na utakmici dobio je Ivan Perišić u 86. minuti.

U 64. minuti Perišić i Rog ‘zakuhali su’ opasnost pred golom Turske, ali domaće su spasili Cakir i obrambeni blok. Nije nedostajalo puno do novog vodstva.

Vrijedi istaknuti kako je za Vatrene debitirao branič Wolfsburga, 23-godišnji Marin Pongračić.

Početni sastav Hrvatske: Sluga – Melnjak, Pongrančić, Vida, Juranović – Badelj, Rog – Pašalić, Oršić, Brekalo – Budimir.

Početni sastav Turske: Cakir – Erkin, Kabak, Cetin, Sangare – Tokoz, Yokuslu, Kokcu – Turuc, Tosun, Under.