GAZDA pustio uzde, DINAMO završio na trećem mjestu

Momci su malo popustili zadnje vrijeme, a zimski prijelazni rok se bliži pa svako loše izdanje može ugroziti multimilijunske cifre koje okružuju Dinamovu mlađ.

Dinamo polako gubi dah, Liga prvaka uzima svoj danak, Ademi se za sada pozdravio s karijerom, a Modri s motorom momčadi. Pjaca i Hodžić već su jednom nogom u stranim klubovima, Eduardo je udaljen s mjesta vratara nakon gola iz mrtvog kuta, na vrata je stao Ježina koji je do sada branio na kapaljku i natjecateljska forma mu nije na razini prve momčadi, a taman su naišli na Rijeku koja se polako počinje vraćati u dobru formu i eto, Dinamo je nakon 50 utakmica bez poraza doživio poraz. Možda je kod Dinama problem održavati kvalitetan kontinuitet što zbog mladosti, što zbog iskustva, a možda je i Gazda malo pustio uzde u Dinamu i stegnuo ih u reprezentaciji.

Porazom od Rijeke, Dinamo je parkirao modri autobus na treće mjesto, prepustivši Riječanima tek zauzeto drugo mjesto koje su u subotu preuzeli od Hajduka koji je sada vladar HNL-a. Dobro su krenuli Modri i i već u 6′ zabili za 0:1, strijelac je bio Fernandes. Dobro se Dinamo držao još kojih pola sata, a onda je Taravel zaradio crveni i što nije čudilo previše jer se uglavnom igrao anti-nogomet prošaran prekršajima pa je sudac morao podijeliti čak šest žutih kartona u prvom poluvremenu, ne računajući Taravelov crveni. Drugo poluvrijeme bolje je otvorila Rijeka i već nakon pet minuta izjednačava preko Samardžića. Šok je uslijedio u 91′ minuti, već su se svi pomirili s remijem, ali ne i Sharbini, nakon ubačaja s desne strane Ježina je loše odbio, a Sharbini natrčao i zakucao u mrežu Modrih.

Modri će morati započeti novi niz pobjeda ili poraza već sljedećeg vikenda na gostovanju protiv Splita, a Gazda bi mogao uskoro posjetiti svlačionicu, malo su momci popustili zadnje vrijeme, a zimski prijelazni rok se bliži pa svako loše izdanje može ugroziti multimilijunske cifre koje okružuju Dinamovu mlađ. Nema dvojbe kako je nastupila blaga kriza u svlačionici, teške utakmice u Ligi prvaka tek dolaze, a Plavi očito ne mogu kvalitetno igrati na oba polja. Taj sindrom pogađao je mnoge momčadi, ali nije se odražavao na Dinamu jer proteklih godina nisu imali kvalitetnu konkurenciju u HNL-u. No, ove sezone Hajduk i Rijeka osnažili su i uigrali momčadi te postali veća opasnost pa ih Modri ne mogu pobjeđivati s “pola gasa”.

Ostali rezultati 14. kola:

Zagreb je ponovno izgubio i to kod kuće od Splita sa 1:2. Strijelci su bili Stepčić za Pjesnike, a Oremuš i Vidović za Splićane. Hajduk je u subotu na Poljudu pobijedio Lokomotivu i preuzeo vodeće mjesto HNL-a. Strijelci su bili Sušić i Tudor za Hajduk te bivši Bili i Modri, Andrijašević. Inter je pregazio Istru na svom terenu, a dvostruki strijelac i sada prvi strijelac HNL-a bio je Nestorovski, a gol je zabio i Mazalović. Osijek je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Slavena.