Filijala ipak pokazala zube, ali DINAMO JE GLATKO UZEO TRI BODA

Facebook

Lokosi su se dobro držali dok je to Dinamo dozvoljavao, a utakmicu je obilježio fantastični Marko Rog.

Završilo je 18. kolo prve HNL, a u posljednjoj utakmici Dinamo je slavio u obiteljskom derbiju protiv Lokomotive s 3:1. Modri su imali veliku podršku s tribina, svega tisuću ljudi skupilo se kako bi pozdravilo svoje ljubimce, a potaknuti “dobrom” atmosferom, dobro su i krenuli.

Već u petoj minuti najskuplje ovosezonsko pojačanje, Marko Rog, otplatilo je dio transfera. Po boku je probio, ove sezone možda i najkorisniji igrač Dinama, Joža Pivarić i povratnom našao Roga koji šutira i pogađa za 1:0. Bio mu je to prvi prvenstveni pogodak ove sezone.

No, filijala je ipak pokazala zube i počela ozbiljnije prijetiti Eduardu, ali Modri su se malo trgnuli kako se bližilo pola sata igre i preko Fernandesa i Pjace nekoliko puta opasno zaprijetili, ali nepreciznost i Zelenika su se ispriječili na putu do pogotka.

No, onda šok. Dinamove promašaje naplatio je Eros Grezda u 41. minuti sjurivši s boka prema sredini, opalio je, a lopta gađa nesretnog Benkovića, mijenja smjer i vara Eduarda . Imao je dosta sreće, doduše, ali vratio je momčadi samopouzdanje.

Drugo poluvrijeme donijelo je zanimljiviju igru u kojoj je Lokomotiva odlično parirala Dinamu. Fernandes je prvi mogao, nakon kojih pet minuta u nastavku, zabiti, ali bio je to preslab udarac. Lokosi su nastavili raditi pomutnju u obrani Dinama, Grezda je poljuljao desnu stranu, dao za Andrijaševića, ali nekako je Pivarić to spriječio.

Napadao je i Dinamo, a zicere Henriqueza i Juniora maestralnim obranama zaustavljao je sjajni Zelenika. Lokosi su probavali još preko Grezde, a onda je sve odlučio okončati Rog. U 72′ uslijedila je kontra nakon lošeg kornera Lokomotive, Rog se sjurio prema Zeleniki, zaobišao ga i nakon duela s Bručićem uspio poentirati za 2:1.

Gosti su se polako počeli raspadati, a Dinamo pojačavati tempo pa je tako novi gol pao već u 78. minuti, a strijelac je bio Ante Ćorić, nakon sjajne kombinacije s Markom Rogom. Uputio je dobar šut s ruba 16-erca i matirao Zeleniku.

Dinamo je mirno priveo utakmicu kraju, a nakon ovog kola Modri su i dalje na drugoj poziciji s dva boda manje od prvoplasirane Rijeke koja je pobijedila Istru s 1:0. Treći je Hajduk koji je glatko prošao Zagreb s 2:0 i sada ima bod manje od Dinama i tri od Rijeke.