Dinamo JEDVA POBIJEDIO Istru, junak Fernandes, Ćorić ni na klupi (VIDEO)

Nakon četiri uzastopna poraza, pobjeda protiv slabašne Istre vjerojatno je unijela dašak optimizma u svlačionicu Modrih.

Nisu se baš Modri iskazali protiv Istre odigravši mršavih 1:0 na svom terenu. S druge strane nakon četiri uzastopna poraza, pobjeda protiv slabašne Istre vjerojatno je unijela dašak optimizma u svlačionicu. Dinamo se mučio više od 80 minuta, ali pogotkom Fernandesa ipak dolaze do toliko željene pobjede. Mamiću je ova pobjeda vjerojatno vratila osmjeh na lice koji je nestao nakon utakmice s Olympiacosom i slučaja “Ćorić”, kojeg, nota bene, nije bilo ni na klupi.

Plavi su dobro krenuli u utakmicu. U 3. minuti s ruba kaznenog prostora probao Antolić, ali bio je neprecizan. Do sljedećeg velikog pokušaja u 26′, Dinamo je nanizao nekoliko prilika, ali Ivušić je branio, u 24. minuti Dinamo je imao “zicer”. Machado je poslao prema Hodžiću koji se našao sam pred Ivušićem, pucao je, ali obranio je sjajni vratar Puljana.

Do poluvremena Dinamo je imao još nekoliko solidnih pokušaja, najbliže je bio Hodžić, ali nakon povratne lopte Fernandesa nije dobro zahvatio loptu. Velika nesreća za Dinamo dogodila se u 38′ kada je zbog ozlijede morao izaći Antolić. Umjesto njega ušao je Domagoj Pavičić.

U drugom poluvremenu Dinamo je nastavio s pritiscima, ali nastavio je i manjkom gol šansi. Momčad Istre dobro je igrala obranu i uspjela održavati remi. Dinamo je dodao gas nakon 20-ak minuta igre i u 66′ dobio priliku za vodstvo, Machado je pucao sa iz blizine, ali Ivušić je obranio. Nedugo nakon toga pokušao je i Rog, ali opet obrana.

Kako ne bi ispalo da Istra nije imala prilike, Nikolić je u 71. minuti pobjegao obrani Modrih i zapucao, ali Eduardo je uspio skinuti. Dinamo je do pogotka došao 10 minuta kasnije kada je na Hodžićev odbijanac naletio Fernandes. Armin je pucao, loptu je odbio vratar Istre, a Junior ju pospremio glavom u mrežu.

[VIDEO] Pogledajte gol Juniora Fernandesa koji nam je donio pobjedu protiv NK Istra 1961! Bravo dečki!Take a look at goal by Junior Fernandes for our 1:0 win vs. NK Istra 1961!

Posted by GNK Dinamo Zagreb on Sonntag, 8. November 2015

Čeka se još posljednja utakmica 16. kola HNL-a između Rijeke i Splita koja je na rasporedu u 19 sati, a tablica trenutno izgleda ovako:

1. Rijeka 15 8 7 0 28:10 31
2. Din. Zagreb 16 8 6 2 32:11 30
3. Hajduk Split 16 8 5 3 20:13 29
4. RNK Split 15 7 4 4 16:13 25
5. Lok. Zagreb 16 6 2 8 24:26 20
6. Inter Z. 16 4 7 5 17:24 19
7. Istra 1961 16 4 6 6 16:25 18
8. Slaven Belupo 16 3 8 5 20:21 17