Cristiano zabio 501. gol u karijeri, Kovačić ODLIČAN, MAJSTORIJA MATE (VIDEO)

Facebook

Atletico izgubio na Calderonu, Astana izborila remi, a Kovačić odigrao sjajnu utakmicu.

Astana – Galatasaray (2:2) – Skupina C

U kasnopopodnevnom susretu Galatasaray je odlično otvorio utakmicu i nakon pola sata igre pao je prvi pogodak, zabio je Bilal Kisa za 0:1. Onda je nastupilo zatišje sve do 77′ kada Hakan Balta postiže prvi od tri autogola na utakmici. Niti deset minuta kasnije u vlastitu mrežu loptu šalje vratar Astane Erić. Posljednji autogol postiže Carole u 89′ i vraća Astanu na remi. Tako je ostalo do kraja utakmice

Atletico Madrid – Benfica (1:2) – Skupina C

S punim pravom strahovao je Cholo od Benfice i Gaitana. Počelo je dobro za Rojoblancose kada je sjajnim pogotkom u 23′ minuti mrežu pogodio “wonderkid” Correa. Nije se dugo čekalo na odgovor Benfice, već u 36′ zabio je najbolji igrač gostiju Gaitan. Utakmicu je riješio u 51′ Guedes, a za pogodak mu je asistirao tko drugi do Gaitan.

Na čelu skupine C je Benfica s makismalnim brojem bodova iz prva dva kola, iza je Atletico s tri boda, Galata je treća s jednim bodom kao i Astana.

Monchengladbach – Man City (1:2) – Skupina D

Gladbach je imao veliku prigodu s bijele točke u 20′, na svu sreću nisu zabili. Kažemo na svu sreću jer je jedanaesterac bio neregularan zbog simuliranja Raffaela, a isti je izvodio i promašio jedanaesterac. Nijemci su popravili dojam u 51′ preko Stindla, ali kratko su vodili jer je već u 65′ nakon flipera u 16-ercu, opalio Otamendi i poravnao rezultat. City je preokrenuo u 90′ iz jedanaesterca kada je zabio Aguero.

Juventus – Sevilla (2:0) – Skupina D

Juventus je rutinski odradio posao sa desetkovanom Sevillom. Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u miru sve do 41′ kada domaćin dolazi u vodstvo preko Morate. Konačan rezultat postavio je Zaza u 87′. Sevilla je bila toliko nemoćna da je u cijeloj utakmici samo jednom uspjela uputu udarac prema vratima Juventusa.

U skupini D stanje je odlično za Juventus, prvi su sa šest bodova, druga je Sevilla s tri boda, a iza njih je City s istim brojem bodova, Gladbach je posljednji bez i jednog boda.

Shakhtar – PSG (0:3) – Skupina A

Rudari nisu imali šanse protiv jedne od najjačih ekipa danas, a jedan od najgorih bio je Srna. Načeo ih je u 7′ Aurier, u 23′ povisio Luiz. Rezultat se nije mijenjao sve do 90′ kada je Srna užasno reagirao ispred Ibrahimovića i poslao loptu u svoju mrežu.

Malmo – Real Madrid (0:2) – Skupina A

Sjajan dan Cristiana, u 29′ minuti zatresao je mrežu i time upisao svoj 500. pogodak u karijeri. Odličnu utakmicu odigrao je Kovačić koji je oduševio točnim i preciznim dodavanjima. Svoj 501. pogodak upisao je Ronaldo u 90′. Modrić je ušao umjesto Benzeme u 67′. Šveđani nisu mogli ništa, a posljednjih petnaestak minuta igrali su s igračem manje.

Prvo mjesto skupine A pripada Realu, a drugo PSG-u, obje momčadi imaju po šest bodova, treći je Malmo bez bodova kao i posljednji Shakhtar.

Manchester Utd – Wolfsburg (2:1) – Skupina B

Loše je krenulo za United, već u četvrtoj minuti Caligiuri je, nakon odlične kombinacije Wolfsburga kojom je ispala cijela obrana Utd-a, ostao sam pred De Geom i bez problema ga matirao. Rezultat je poravnao apsolutni junak utakmice Mata. Nakon što je Caligiuri igrao rukom u 16-ercu, Mata je preuzeo jedanaesterac i zabio. Potez utakmice dogodio se u 53′ kada je Mata fenomenalnim dodavanjem petom po zraku izbacio cijelu obranu Wolfsburga i pronašao Smallinga samog. Potez za pamćenje.

CSKA Moskva – PSV (3:2) – Skupina A

CSKA je krenula silovito, već do 35′ bilo je 3:0. Počeo je Musa nakon asistencije Tošića u 7′, nastavio Doumbia u 21′, pa iz jedanaesterca u 36′. Imao je priliku i za hat-trick u 44′, ali promašio je s bijele točke. PSV je bio na pragu iznenađenja nakon što je Lestienne zabio u 60′ i 68′, no nisu uspjeli izjednačiti do kraja utakmice.

Skupina A je u nakon drugog kola potpuno izjednačena, sve momčadi imaju po tri boda. Prvi je PSV, pa potom Manchester, slijedi CSKA pa Wolfsburg.

>>>Bayern ‘večerao’ Dinamo, CRNA NOĆ za Engleze (VIDEO)