Budimir lukavim i spretnim golom donio bod Rudešu protiv Cibalije

U pretposljednjoj utakmici 14. kola Prve HNL nogometaši Rudeša i vinkovačke Cibalije su u Zagrebu podijelili bodove odigravši 1-1 (0-1).

Ovo je po peti put u ovoj sezoni da su Rudešani osvojili bod, dok je Cibalia po prvi put odigrala neodlučeno.

Vinkovčani su u prvom poluvremenu bili bolja momčad, a njihovi su napadi urodili plodom u 37. minuti, kad je s lijeve strane ubacio Rubić, a iz drugog plana natrčao Štrkalj te sa desetak metara pogodio desni donji kut Rudešovog gola za vodstvo gostiju.

Samo dvije minute poslije nogometaši Cibalije ponovno su odigrali precizan kontranapad, a samo zahvaljujući odličnoj reakciji domaćeg vratara Čondrića, koji je obranio udarac Dabre s tri-četiri metra, Rudeš je ostao u minimalnom zaostatku. Domaća momčad najbliže je izjednačujućem pogotku bila u 44. minuti, kad je Mario Budimir glavom proslijedio loptu prema donjem lijevom kutu vrata Cibalie, ali je za nekoliko centimetara bio neprecizan.

U drugom poluvremenu su domaći nogometaši postali opasniji po vratara Cibalije Šubarića koji je sukrivac za izjednačujući pogodak do kojeg je Rudeš stigao u 74. minuti. Gostujući kapetan Zgrablić promašio je jedan pokušaj ispucavanja, lopta je u visokom luku krenula prema Šubariću, a njegovu neodlučnost iskoristio je lukavi Mario Budimir, prvi stigao do lopte i vrlo snalažljivo sa 13-14 metara prebacio vratara Cibalije te postigao svoj peti pogodak u dresu Rudeša.

Utakmicu na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pratilo je oko 200 gledatelja, a sudio je Marin Vidulin iz Kanfanara.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 34 boda, drugoplasirani Osijek ima 27, a treća je Rijeka sa 25. Na začelju su Istra 1961 sa devet bodova i utakmicom manje te Rudeš sa osam bodova.

Posljednja utakmica 14. kola Prve HNL bit će odigrana u ponedjeljak od 18 sati u Puli, gdje je Istra 1961 domaćin zaprešićkom Interu.