BILIĆ SVJETSKI PONIZIO KLOPPA: Spektakularnim golom u zadnjoj minuti ušutkao bahati Liverpool (VIDEO)

Facebook

Bila je to prava engleska utakmica, tvrda s dosta grubih prekršaja, lošim suđenjem te nadasve lijepim i dramatičnim zgodicima.

Malo tko je očekivao da će Slaven Bilić napraviti nemoguće nakon što je već napravio nemoguće. Prvo je “skalpirao” sve velike momčadi Premiershipa ove sezone, a Liverpool, eto već treći puta ove sezone. Igrala se ponovljena utakmica 4. kola FA kupa jer su u prvoj utakmici odigrali 0:0, no, Bilićevi Čekičari jučer su ipak slavili u produžecima s 2:1. Bila je to prava engleska utakmica, tvrda s dosta grubih prekršaja, lošim suđenjem te nadasve lijepim i dramatičnim zgodicima.

Interesantno je kako su oba trenera na teren poslala šarene momčadi sastavljene od rezervi i prvotimaca, Bilić je rotirao petoricu prvotimaca u odnosu na prošlu utakmicu, a Klopp, pomalo bahato, čak desetoricu i to ga je vjerojatno stajalo prolaska dalje u 5. kolo.

Utakmicu su prvenstveno obilježili prekrasni golovi obaju momčadi. Prvi, onaj za West Ham, pao je u 45. minuti kada fantastičnim volejem Michail Antonio zatresao mrežu Liverpoola. S druge pak strane Liverpool je u nastavku utakmice, već u 48. minuti, došao do izjednačenja. Benteke je iznudio prekršaj, Coutinho namjesto slobodnjak i utrpao ga na pravi brazilski način. Laganim šutem po podu prevario je živi zid i vratara te podigao rezultat na 1:1.

Ona je počelo navlačenje, obje momčadi su pokušavale, ali se jedan čovjek istaknuo kao tragičar ili bolje rečeno komičar utakmice, a to je Liverpoolov precijenjeni napadač Benteke koji se toliko ispromašivao da je na momente djelovalo kao da je tek jučer po prvi puta obuo kopačke.

Još od sredine drugog dijela mirisalo je na produžetke, a tako je i završilo. Tvrda utakmica prenijela se i u finalnih pola sata, a gotovo svima je već bilo jasno kako će se ova utakmica odlučivati jedanaestercima.

No, Bilićevi momci imali su drugačije planove, ne samo pobijediti Liverpool već ga i poniziti golom u zadnjoj minuti. Centaršut je stigao s kojih 35-40 metara, Ogbonna se vinuo u zrak i zakucao glavom loptu u mrežu Redsa za 2:1. Euforiju ili bolje rečeno delirij na Upton Parku teško je dočarati riječima. Čekičari su prošli dalje, a u petome kolu čeka ih Blackburn.