Bayern ‘večerao’ Dinamo, CRNA NOĆ za Engleze (VIDEO)

Facebook

Večer Lige prvaka kakvu dugo nismo vidjeli. Arsenal ponovno šokiran i to na svom terenu, pobjeda BATE-a i Porta te težak poraz Dinama.

Barcelona – Leverkusen (2:1) – Skupina E

Apotekari su fantastično otvorili pogotkom u 22′ kada je na ubačaj Calhanoglua odlično reagirao Papadopolous i glavom zabio za 1:0. Barcelona se mučila sve do 80. minute kada je Rakitićeva zamjena, Sergi Roberto, uspio ugurati loptu u mrežu. Svega dvije minute kasnije Suarez zabija za preokret.

BATE – Roma (3:2) – Skupina E

Spomenuli smo ranije kako BATE nema što izgubiti jer je praktički već osigurao naslov u prvenstvu i kako se u potpunosti može posvetiti Romi. Tako je i završilo. Roma se nije ni snašla, a već je bilo 2:0. U 8’je zabio Stashevic, a četiri minute kasnije zabio je Mladenović. U 30. minuti isti igrač povisio je na 3:0. Roma se tek probudila u drugom poluvremenu i to sredinom. Zabio je Gervinho u 66′ za 3:1, a smanjio na 3:2 Torosidis petnaestak minuta kasnije. No, vremena je bilo malo, a Roma nije bila dovoljno konkretna.

Trenutno je u skupini E Barcelnona na prvom mjestu s četiri boda, Leverkusen je drugi s tri, kao i BATE, dok je Roma posljednja s jednim bodom.

Bayern – Dinamo (5:0) – Skupina F

Ovakav ishod se nekako i očekivao, Pep je bio pun riječi hvale i dosta rezerviran uoči utakmice te je malo toga otkrio. S druge strane najavljivala se ofenzivnija igra i priželjkivao se slab dan Bayerna kao i protiv Arsenala. To se nije dogodilo. Bayern je gotovo cijelu utakmicu igrao u malo u trećoj malo u drugoj brzini. Pitanje je kako bi završilo da su došli do šeste brzine. Mirisalo je na pogodak od druge,treće minute, a prvi je pao u 13′ kada je zabio Costa. Počeo je tada Lewandowski s predstavom, zabio je u 21′ potom je u 25′ Goetze pa onda opet Lewa u 28′. Ubacili su Bavarci u drugu brzinu i rutinski odradili poluvrijeme. Nije bilo više potrebe za pritiskom pa je drugo poluvrijeme proteklo uglavnom mirno, osim kada je u 55′ Lewandowski otišao po hat-trick. Poljak je hat-trickom upisao nevjerojatnih 10 golova u tri utakmice. U ionako sivom i otužnom sastavu Modrih vrijedi spomenuti da su najgori bili Benković i Eduardo.

Arsenal – Olympiacos (2:3) – Skupina F

Arsene, Arsene, nećeš još dugo. Nakon debakla u Maksimiru, malo se uspio uzdići u prvenstvu, no, ovo što su Topnicima napravili Grci jučer ulazi u anale. Prvi pogodak za Olympiacos postigao je Pardo u 33′ već u 35′ izjednačio je Arsenal preko Walcotta, a onda amaterskim autogolom Ospina vraća vodstvo Grcima. Arsenal je uspio izjednačiti u 65′ minuti, ali ih je minutu kasnije vratio na mjesto Finbogasson.

U skupini F trenutno je prvi Bayern sa šest bodova, nakon njega Olympiacos s tri boda kao i treći Dinamo, Arsenal nema niti jedan bod i na posljednjem je mjestu.

Maccabi – Dinamo Kijev (0:2) – Skupina G

Nije Maccabi imao baš neke velike šanse protiv najjače momčadi Ukrajinskog prvenstva. Odolijevali su svega četiri minute kada im je Yarmolenko zabio prvi gol.  Poluvrijeme je proteklo bez golova, a sljedeći je pao u 50′ kada je Moraes zabio za konačnih 2:0

Porto – Chelsea (2:1) – Skupina G

Kakav neslavan povratak Mourinha na Dragao. Očekvalo se kako će Posebni iskoristiti svo znanje o portugalskom nogometu i pokazati Portu tko je gazda, ali bilo je suprotno. Andre je načeo englesku momčad u 39′, a Chelseajev Willian izjednačio u sudačkoj nadoknadi. Svega sedam minuta u drugom dijelu bilo je dovoljno Portu da podigne na konačnih 2:1.

Na čelu skupine G je Dinamo Kijev s četiri boda kao i Porto, Chelsea je drugi s tri, dok Maccabi nema niti jedan bod.

Lyon – Valencia (0:1) – Skupina H

Valencia je osigurala prve bodove u teškoj utakmici s Lyonom. Pogađali su dva puta gredu dok nisu uspjeli postići pobjedonosni pogodak u 42′. Zabio je Feghouli. Drugo poluvrijeme nije se baš igrao najbolji nogomet ni s jedne ni s druge strane.

Zenit – Gent (2:1) – Skupina H

Gentov niz od 12 pobjeda završio je u Rusiji. Iako su pružali dobar otpor, slomio ih je Dzyuba u 35′. Poluvrijeme su preživjeli, a u drugom poluvremenu čak su na kratko i izjednačili u 56′ je zabio Mattom, no, desetak minuta kasnije Shatov vraća prednost Zenitu. Oba gola Zenita kreirao je fantastični Brazilac Hulk.

Prvi u skupini H je Zenit sa maksimalnim učinkom u prva dva kola, druga je Valencia sa tri boda, dok je Gent treći s jednom bodom kao i posljednji Lyon.