NIŠTA OD VELIKOG OBRAČUNA S NADALOM Marin Čilić poražen u polufinalu Roland Garrosa

Marin Čilić nije uspio ući u finale Roland Garrosa. U polufinalu ga je pobijedio Norvežanin Casper Ruud 3-1 (3-6,6-4,6-2,6-2). Tako je naš najbolji tenisač ostao na korak do velikog obračuna s Rafaelom Nadalom.

Međugorac je sjajno otvorio meč, diktirao je tempo i zaslužio je osvojio prvi set (6-3). U drugom setu Norvežanin je ranim brejkom došao do prednosti (1-2) koju je i uspio sačuvati (6-4), izjednačivši na 1-1. Potom se Čilićeva igra počela raspadati. Previše je griješio, oscilirao u igri, a Ruud je bio sve sigurniji na svom servisu, a Norvežanin je treći set osvojio s uvjerljivih 6:2. Na otvaranju četvrtog seta Čilić je izgubio svoj početni udarac i više nije bilo spasa za hrvatskog tenisača.

Podsjetimo, Rafael Nadal se danas plasirao u finale svog omiljenog turnira nakon što je njegov protivnik Alexander Zverev doživio stravičnu ozljedu zgloba u drugom setu.