Nenad Bjelica o Livakoviću: ‘On je ne samo najbolji hrvatski vratar, nego je definitivno jedan od najboljih svjetskih čuvara mreže’

Hrvatska je na Maksimiru s 2:1 pobijedila Švedsku i upisala prve bodove u Ligi nacija. Nakon sjajnog prvog poluvremena, u drugom su nas Šveđani nadigrali, no ipak smo golom Andreja Kramarića u 84. minuti stigli do pobjede.

Na utakmicu se osvrnuo i trener Osijeka Nenad Bjelica.

‘Bila su to dva posve različita poluvremena. Odlično smo ušli u utakmicu i u prvih smo 45 minuta bili osjetno bolji, apsolutno smo nadigrali i pritisnuli goste, koji su me razočarali svojom pasivnošću, budući da četvorica njihovih ofenzivno orijentiranih igrača – Kuluševski, Forsberg, Isak i Berg – nisu pokazali baš ništa. No, za tu njihovu nevidljivost poglavito je zaslužna naša dobra igra, sve smo kontrolirali i dominirali smo travnjakom’, napisao je Bjelica za Sportske novosti.

Trener Osijek je istaknuo kako je očito da možemo igrati dobro s rombom u sredini terena, pa se osvrnuo na drugo poluvrijeme koje nije bilo dobro.

‘U nastavku je, na žalost, stigao pad u našoj igri. Baš je taj švedski kvartet, kojeg praktički nije bilo u prvih 45 minuta, preokrenuo situaciju na travnjaku, posebno su Švedi bili opasni po našoj lijevoj strani, Melnjak je imao dosta problema s Kuluševskim, izgledao je umorno, možda je i ranije bio spreman za zamjenu.’

Bjelica je posebno istaknuo trojicu igrača.

‘Ponajprije Brekala, koji je još jednom pokazao da postaje klasni igrač i jedna od naših ključnih karika. Nadalje, Uremović je bio vrlo siguran na desnom boku, nismo na njegovoj strani imali baš nikakvih problema, iako je na toj strani bio inače opasni Forsberg. K tome, osim odlično odrađenih obrambenih zadaća, Uremović je u prvom dijelu u nekoliko navrata otišao i naprijed. Napokon, Livaković je na vratima opet iskazao sjajnu formu i trenutačno je ne samo najbolji hrvatski vratar, nego je definitivno jedan od najboljih svjetskih čuvara mreže.’