NEMA SREĆE U POLJSKOJ: PPD Zagreb izgubio od aktualnih prvaka Europe

rk-zagreb.hr

Nisu ni Poljaci imali lak zadatak.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb iz Poljske su se vratili poraženi. U osmom kolu VELUX EHF Lige prvaka izgubili su od poljskog Vive Tauron Kielcea, aktualnog prvaka Europe. I prije desetak dana dva kluba susrela su se u Varaždinu, a ishod je bio isti.

Karte za Poljsku nisu dobili ozlijeđeni Leon Šušnja i Domagoj Pavlović, a uz njih su u Zagrebu ostali i Arian Jović i Lovro Šprem. U goste je tako otišlo 17 igrača, a jedan, lakše ozlijeđeni, od njih tekmu je gledo s tribina. Radi se o Dobrivoju Markoviću.

Osim njih, poblema s ozljedama imali su i Stipe Mandalinić i Ivan Stevanović koji nisu mogli dati 100 posto od sebe na terenu.

Bogovi sporta bili su na našoj strani u prvom poluvremenu

Domaćini su se od prve minute nametnuli kao dominantna momčad  i sjajno otvorili utakmicu vodstvom koje su Zagrepčani pokušali stići. Prvih desetak minuta igrali su gol za gol, a onda su Poljaci pobjegli na dva razlike.

Bilo je to pravo vrijeme za time out koji je urodio plodom. Mandalinić se probudio i napravio seriju 4:0 zbog koje je PPD Zagreb prešao u dvostruko vodstvo. Na predah su Hrvati otišli s minimalnom prednosti 11:12.

Uz bok s europskim prvacima

Već u uvodnim minutama drugog poluvremena domaćini su se vratili u život. Nakon desetak minuta na semaforu je pisao plus 3 za njih, a nekoliko minuta prije kraja susreta rezultat je bio 22:19.

U drugoj polovici s naše strane se istaknuo Lovro Jotić koji je dokazao da rukomet na mladima ostaje.

Nažalost, pobjeda je Zagrebašima ipak skliznula iz ruku, ali svejedno imaju razloga za ponos. Tijekom cijele tekme pokazali su s kao ravnopravni protivnici europskim prvacima i jednoj od najskupljih ekipa današnjice.

Mandalinić upisao je najviše pogodaka, njih sedam, Vori je standardno “popio” veliku dozu batina, ali i zabio četiri pogotka, baš kao i mladi Jotić. Stevanović je upisao četiri, a Skok devet obrana.

Pred PPD Zagrebom sada je dvoboj 9. kola VELUX EHF Lige prvaka u kojem se u Areni susreću s Loewenom. Utakmica je na rasporedu u četvrtak 1. prosinca u 19 sati.