Naši predstavnici zatvorili prvo kolo: ostvaren je polovičan rezultat!

commons.wikimedia.org

Naši tenisači jučer su zatvorili prvo kolo Wimbledona, jednog od najpoznatijih Grand Slam turnira. Uspjeh je bio polovičan. Marin Čilić je pobijedio,  dok je Donna Vekić imala sve u svojim rukama, ali nije uspjela zatvoriti meč.

Čilić se susreo sa Francuzom Adrianom Mannarinom koji je neposredno prije turnira uspio osvojiti turnir u Hertogenboschu. Unatoč tome, Marin je bez problema u tri seta porazio francuza sa 7:6 7:6 6:3 i plasirao se u drugo kolo. Sljedeći protivnik će mu biti Brazilac Joao Sousa.

Donna Vekić nije uspjela proći prvu prepreku na turniru. Bolja od nje je bila Amerikanka Allison Riske sa 6:3, 3:6, 5:7. Vekić je loše ušla u meč te je gubila na početku 2:0, ali se brzo snašla te dobila prvi set sa 6:3. Uslijedio je odgovor Amerikanke, te je u trećem setu pri rezultatu 5:5 došlo do prekida radi zatvaranja krova, što je očito poremetilo Vekić te je izgubila servis, a potom i meč.