MODRI KIKSALI PROTIV GORICE: Utakmica prošla bez golova!

Prva i posljednja momčad HNL-a, Dinamo i Gorica na stadionu u Maksimiru su u susretu 18. kola odigrale 0-0.

Dinamo je od početka dominirao, a već u drugoj minuti zastresla se mreža Gorice kada ju je pogodio njezin bivši igrač Špikić koji je s lijeve strane pospremio loptu u gol. No presudio je VAR pa je sucu Strukanu signalizirano da je u Ristovski napravio prekršaj kod osvajanja lopte pa je Špikićev pogodak opravdano poništen.

Lopta je više od 80 posto vremena bila u posjedu domaćih, no osjetio se izostanak  prodanog Oršića i ozljeđenog Petkovića, pa je vratar Gorice Banić tek povremeno morao reagirati. Najbliži pogotku bio je Šutalo u 69. minuti kada je pucao glavom pod gredu, no Banić je uspio odbiti loptu u okvir gola.

Inače, ovo je bio drugi susret Gorice pod palicom novog trenera Željka Sopića, ali i drugi put da je utakmica završila bez pogodaka. Vodeći Dinamo sada ima 42 boda, sedam više od drugog Hajduka, dok je Gorica i dalje na dnu s devet bodova.