Matija Legović novi je europski prvak u biatlonu: Svi se dive čudesnom rezultatu 18-godišnjaka

Matija Legović (Foto: Guliver)

Sjajne vijesti za Hrvatsku dolaze iz Poljske, gdje je 18-godišnji hrvatski biatlonac Matija Legović osvojio zlatnu medalju u disciplini masovni start na Europskom prvenstvu za juniore.

Mladi hrvatski biatlonac je slavio sa četiri promašaja i 20 sekundi prednosti pred drugoplasiranim. Ovaj rezultat odličan je uvod za iduće natjecanje, Svjetsko juniorsko prvenstvo na kojem je Legović prošle sezone osvojio srebro i broncu, a ove godine održava se u Estoniji od 23. veljače do 2. ožujka.

Podsjećamo, srebro je zaslužio u u kazahstanskom Ščučinsku u disciplini sprint 7.5 kilometara, a broncu na istom mjestu u disciplini pojedinačno 12.5 kilometara. Kasnije se “novi Jakov Fak” okitio zlatom u ljetnom biatlonu koji se održao u kolovozu prošle godine u slovačkom mjestu Brezno – Osrblie.

Veličanstveni uspjeh Dore Režić: Mlada sportašica osvojila Slovenian Junior Open