Mario Pašalić uspio slomiti Cipar! Vatreni stigli do prve pobjede u kvalifikacijama

Nakon poraza od Slovenije, vatreni su stigli do prve pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Na riječkoj Rujevici je pao Cipar, a jedini gol na utakmici zabio je Mario Pašalić.

Nije Hrvatska opet bila dobra, kao i protiv Slovenije u 1. kolu kvalifikacija, ali ovoga puta je igrala protiv još slabijeg protivnika pa je jedan trenutak inspiracije i sreće bio dovoljan za pobjedu.

Hrvatska – Cipar 1:0

90+4′ Gotovo! Hrvatska je upisala prvu pobjedu u kvalifikacijama, ali nije bilo lagano!

70′ Hrvatska napada, traži drugi gol, ali nedostaje konkretnih poteza u završnici.

55′ Odlična akcija Hrvatske, Juranović koji je ušao u drugom poluvremenu je poslao sjajnu povratnu prema Pašaliću, ali on se nije snašao i izgubio je loptu.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+3′ Kraj prvog poluvremena. Hrvatska vodi na poluvremenu, ali igra mora biti puno bolja.

40′ EVO GAAA! Hrvatska vodi 1:0, pogodio je Mario Pašalić!

37′ Hrvatska ima sedam udaraca do sada. Cipar nijedan. Ipak, Hrvatska se opet muči i nije ni blizu razine koje treba biti.

22′ Najbolji pokušaj do sada! Brozović je sjajno tukao s 20 metara, ali lopta je otišla malo pored lijeve stative.

20′ Još jedan dobar pokušaj, lopta se odbila nakon ubačaja do Modrića koji je stisnuo volej iznad prečke.

17′ Tuče Vrsaljko iz prve, nažalost preko gola.

15′ Cipar se dobro brani, Hrvatska za sada uglavnom napada preko ubačaja.

4′ Prva velika prilika za ekipu Zlatka Dalića. Brekalo je pronašao samog Pašalića u sredini koji je užasno glavom zahvatio loptu. Ovo je trebao biti gol.

1′ Utakmica je krenula

Sastavi

Hrvatska: Livaković – Vrsaljko, Čaleta-Car, Lovren, Barišić – Brozović, Pašalić, Modrić – Perišić, Brekalo – Budimir

Cipar: Demetriou – Kousoulos, Soteriou, Laifis –  Psaltris, Artymatas, Cham. Kyriakou, Ionanou – Tzioni, Ilia, Pittas

Najava utakmice

Nakon iznenađujućeg poraza u Sloveniji u 1. kolu kvalifikacija, Hrvatska se mora iskupiti u sljedeća tri dana. Nakon Cipra, za tri dana u utorak na Rujevicu dolazi Malta, dvije ekipe puno slabije od svjetskih viceprvaka.