Mađari su ipak bili prejaki: ‘Zagrebaši’ upisali novi poraz na gostovanju

U drugom međusobnom susretu u Ligi prvaka rukometaši PPD Zagreba upisali su još jedan poraz protiv ekipe MOL – Pick Szegeda. Ovoga puta s većom gol razlikom od prve utakmice, pred svojim gledateljima, mađarski prvak je slavio s 33:23 (14:7).

“Zagrebaši” nisu uspjeli ugrabiti barem bod u posljednjem susretu pred zimsku pauzu najelitnijeg rukometnog natjecanja. Mađarski je sastav u nedjelju poslijepodne bio vidno raspoloženiji u svim segmentima, uz sjajnog Alilovića na vratima. Igrom su pokazali ono što je trener Vujović najavio pred susret, da su ekipa s kvalitetom za Final 4 ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka.

Obje su momčadi susret otvorile jakim i agresivnim obranama što se odrazilo na jako mali broj postignutih pogodaka. Odlično raspoložen Mirko Alilović na golu, promašeni ziceri te čak 4 promašena sedmerca doveli su do rezultata 14:7 na poluvremenu.

Prednost koju Zagreb u ovom trenu i ovom sastavu nije mogao sustići te je nastavak izgledao kao jednosmjerna ulica. U drugom poluvremenu obrane su bile popustljivije, napadi lepršaviji i atraktivniji a Mađari napadački neumoljivi, završavaju susret s 10 golova prednosti, 33:23.

Najefikasniji je u nedjeljnom susretu bio Ante Gadža sa sedam pogotka dok je na strani domaćina pet pogodaka postigao Joan Canellas.