Lokosice slavile u lokalnom derbiju, Sesvećanke pale protiv ‘kokica’

Nakon poraza u derbiju protiv Podravke, rukometašice zagrebačke Lokomotive vratile su se na pobjedničke staze. Prvo su u kup susretu svladale Umag s 33:25, da bi ovog vikenda u lokalnom derbiju pale i rukometašice Dugog Sela.

I ovaj put ‘lokosice’ su dobile susret sa sedam pogodaka prednosti, bilo je 35:28, no pobjeda je izborena daleko teže nego što rezultat sugerira.

Naime, u ovoj sezoni preporođene Dugoselke odigrale su fantastično prvo poluvrijeme, čak i kad bi Lokomotiva ubacila u brzinu više one im ne bi dopuštale da se odlijepe na konkretniju prednost. To gošće ponajviše mogu zahvaliti briljatnoj Valentini Čamber koja ih je predvodila s 10 pogodaka i potezala kad je bilo najpotrebnije. No, gošćama treba odati priznanje i za timsku igru, osobito u napadu. Igra im je doista bila tečna, lako su dolazile u priliku za pogotke i pokazale da nije slučajnost da su ove sezone jedno od najugodnijih iznenađenja prvenstva.

Ipak, i Lokomotiva je imala jednu iznimno raspoloženu igračicu, Larissu Kalaus, koja je također s 10 pogodaka bila najučinkovitija igračica domaćih. Upravo je njenim pogocima početkom drugom poluvremena ‘prelomljen’ susret koje su ‘lokosice’ potom mirno privele kraju.

U Sesvetama, gdje su domaće rukometašice dočekale koprivničku Podravku, odigran je susret nabijen emocijama. ‘Kokice’ su odigrale svoju prvu utakmicu bez trenera Zlatana Saračevića i rutinski svladale domaće s 42:23.

Nakon 16 kola na tablici vodi Lokomotiva s 26 bodova, koliko ima i drugoplasirana Podravka, ali i dvije utakmice manje. Dugo Selo je na šestom mjestu sa 17 bodova, dok su Sesvećanke jedanaeste s 11 bodova.

Prvenstvo se nastavlja već u srijedu, Lokomotiva gostuje u Čakovcu protiv Zrinskog, Dugo Selo dočekuje Podravku, dok će Sesvećanke put Varažinda gdje ih dočekuje Koka.