LIVAKOVIĆA ŽELE UZETI DINAMU: Priča se o engleskom velikanu, a u igri je i slavna ‘tvornica’ igrača

Na fotografiji: Dominik Livaković. Foto: Tom Dubravec/CROPIX,

Svjetsko prvenstvo u Katru je završeno, slijedi povratak igrača u klubove, a među njima, Dinamo čeka priključivanje svojih Vatrenih u drugom dijelu priprema za nastavak sezone. S ostatkom momčadi će ponovno biti Dominik Livaković, Josip Šutalo, Mislav Oršić i Bruno Petković, a o jednom od Plavih koji su s reprezentacijom bili u Katru se sve češće priča zbog mogućeg transfera u inozemstvo.

U fokusu je Livaković, čije su obrane na putu do hrvatske bronce na SP-u izazvale veliku pozornost. Ranije se pričalo o zanimanju Bayerna, a nakon što su iz Muenchena stigle informacije da ta priča nije na čvrstim nogama, sada se spominje još jedan veliki klub – Manchester United.

U engleskom klubu razmišljaju o životu nakon što iz Man Uniteda ode španjolski golman David de Gea, kojem ugovor istječe po završetku sezone. Jedan od kandidata za nasljednika je i 27-godišnji hrvatski reprezentativni čuvar mreže, koji je na SP-u bio jedan od junaka Vatrenih na putu do bronce.

Cijena će skočiti

Po podatku koji ima Transfermarkt, Livakovića cijena na nogometnom tržištu je 8.5 milijuna eura, no kako je riječ o ‘cifri’ koja je vrijedila prije SP-a, očekuje se da će golman Dinama i Vatreninh koštati više. Ugovor sa zagrebačkim Plavima traje do lipnja 2024.

Manchester United je zagrijan, kako pišu mediji u Engleskoj, ali nije jedini. Spominje se da je u igri i amsterdamski Ajax, klub poznat po radu s mladim igračima i razvoju talenata, a u Livakovićevoj priči, dogodilo bi se ‘posezanje’ nizozemskog klupskog velikana za igračem koji je već formiran i iskusan.

Sjajan učinak u Katru

Livaković je na SP-u bio izvrstan na hrvatskom golu, što pokazuje i učinak na završetku turnira. Po broju obranjenih udaraca, broju zaustavljenih izglednih situacija za gol i broju obranjenih udaraca protivnika u raspucavanju s 11 metara bio je ispred argentinskog golmana Emiliana Martineza, koji je unatoč tome proglašen najboljim čuvarem mreže katarskog SP-a.