LEGENDARNI TRENER OPROSTIO SE SA STILOM! Ostvario je svoju misiju, ‘Diva iz predgrađa’ odveo je u ‘mirnu luku’

Posljednjim 34. kolom okončana je drugoligaška karavana. Još u srijedu bilo je poznato da će prvak postati Hrvatski dragovoljac koji će se tako nakon sedam godina vratiti u elitno nogometno društvo.

U posljednjem kolu ‘dragovoljci’ su na svom terenu u Sigetu remizirali s Orijentom, rezultat je bio 1:1, a jedini pogodak za momčad iz Novog Zagreba postigao je Perić. Sezonu je pobjedom zaključio i prvi pratitelj ‘dragovoljaca’ Rudeš koji je s 3:1 slavio na gostovanju u Dugopolju (Jelavić u 17. i 58. minuti, Marković u 79.).

Mi smo bili u Zaprešiću, gdje se od trenerske klupe oprostio legendarni Ilija Lončarević. A oprostio se sa stilom. Uoči utakmice dobio je za uspomenu dres Intera potpisanih od svih igrača koji su mu na terenu priuštili još jedan poklon. ‘Razmontirali’ su goste iz Sesveta (koji su, doduše, došli u ‘šarenom’ sastavu) s visokih 4:0. Koliko su imali dominaciju govori i to da su izveli čak 16 ‘kornera’, gosti samo jedan.

Već od samog starta su Zaprešićani prijetili, u prvih deset minuta pokušavali su Šroler, Vranjković i dva puta Goričan no nisu namjestili ‘nišanske sprave’. Sesvete su imale tek jedan ozbiljniji udarac prema golu domaćih, u 20. minuti iz daljine je pokušao Matić koji nije ozbiljnije ugrozio vratara Križanovića.

Inter je goste načeo iz  opravdano dosuđenog jedanaesterca u 40. minuti nakon prekršaja Sesvećana nad Marjanovićem. Izveo ga je Šroler, a vratar Krkalić je obranio njegov udarac upućen u lijevi kut vrata. Međutim, sudac je procijenio da je vratar napustio svoju crtu, tako da je Šroler dobio novu priliku koju nije propustio. Ciljao je isto mjesto, no drugi put je bio preciziniji.

U nastavku je na terenu igrala samo jedna momčad. Šroler je u 60. minuti eurogolom povisio vodstvo Zaprešićana na 2:0. Snažnim udarcem s 20-ak metara lijevog nogom pogodio je vratnicu od koje se lopta odbila u gol. Treći pogodak bilo je djelo Brune Zdunića, on je s 10-a metara iskosa pogodio mrežu Krkalića u 82. minuti, a posljednji, četvrti djelo je kapetana domaćih Tomislava Mazalovića nakon udarca iz kuta.  Inter se ovom pobjedom domogao 10. mjesta čime je Lončarević uspješno zaključio svoju posljednju trenersku epizodu. “Diva iz Zaprešića” preuzeo je u iznimno neugodnoj situaciji, bili su na 15. mjestu tik iznad zone ispadanja, a do kraja sezone rutinirano ih je uspio dovesti do sredine ljestvice.

Još uvjerljivija bila je Dubrava. Ljubičasti su na gostovanju u Osijeku svladali drugu momčad istoimenog prvoligaša s čak 5:0  (Alghoul, Ibishi, Fruk 2, Jurić), a sve pogotke dali su u samo 24 minute (prvi je Alghoul postigao u 8., peti Jurić u 32.). Velikom pobjedom od sezone se oprostila i druga momčad Dinama. I oni su tijekom sezone prošli kroz trenersku smjenu, a pod vodstvom Igora Cvitanovića uspjeli su pobjeći s dna ljestvice. Prvenstvo su zaključili pobjedom nad Croatijom na gostovanju u Zmijavcima s 4:1 (Turčin 2, Batistić, Janković).

Od klubova za zagrebačkog područja loš dan (uz Sesvete) imala je tek Kustošija, ona je na domaćem terenu poražena od druge momčadi Hajduka. Iako su poveli golom Brodića u 7. minuti, do kraja su slavili Splićani s 3:1.
Konačni redoslijed: 1. Hrvatski dragovoljac 59, 2. Rudeš 57, 3. BSK 55, 4. Cibalia 51, 5. Sesvete 51, 6. Kustošija 51, 9. Dubrava Tim Kabel 46, 10. Inter-Zaprešić 45, 13. Dinamo II 43.

Ligu napuštaju Junak i Međimurje, a od iduće sezone neće biti ni druge momčadi Hajduka koja će biti rasformirana.