90+3: KRAJ UTAKMICE. DINAMO OSVOJIO BOD U UKRAJINI!

90+3: Taison je pucao po sredini gola, ali Livaković na mjestu.

90: 3 minute sudačke nadoknade.

88: Izlazi Mislav Oršić, ulazi Luka Ivanušec.

87: Dani Olmo u kontri je bio sam, ali brani vratar Šahtara.

85: Opasnost pred vratima Livakovića, ali obrana pravovremena. Korner ubačaj hvata Livaković.

84: Zamjena kod Šahtara. Izlazi Marlos, ulazi Kovalenko.

82: Korner za Dinamo. Obrana Šahtara lako to čisti.

79: Šahtar se premjestio pred gol Dinama, ali sve pokušaje je očistila Dinamova obrana.

78: Olmo je prekrasno uposlio Oršića, ali je Pyatov pravovremeno izašao i pokupio loptu.

75: GOL ŠAHTARA. Igrač koji je ušao s klupe Dodo šokirao je Dinamo te izjednačio na 2:2.

73:Pokušaj ubačaja Leovca ukrajinci izbacuju u korner. Dilaver je pokušao glavom, ali je bio predaleko od gola.

69: Polukontra Šahtara, ali Perić je na pravom mjestu.

68: Zamjena u momčadi Dinama. Izlazi kapetan Arijan Ademi, umjesto njega ulazi Amer Gojak.

66: Šahtar sve opasniji. Pokušaj udarca Konopyanke prošao blizu vratnice.

65: Pokušaj Marlosa hvata Dominik Livaković.

64: Lopta se odbija u noge igrača Šahtara, ali ne da Dinamova obrana da uđe u gol!

59: GOOOOOOOOOOL! Oršić je precizan iz penala. Dinamo vodi 2:1.

58:PENAL ZA DINAMO. VRATAR PYATOV JE DOSLOVNO HRVAČKI SRUŠIO GAVRANOVIĆA. Žuti karton za Pyatova. Izvođač je

57: Dinamo u prilici, ali je čak 6 Šahtarovih igrača pred vlastitim golom.

55: Šahtar pokušava preko bokova, ali je Dinamov zid na mjestu i ne pušta.

52: Prilika Šahtara, ali je Theophile Caterine na mjestu.

49: DVIJE VELIKE PRILIKE. PRVO JE ORŠIĆ POGODIO STATIVU, A ONDA PYATOV IZ RAŠLJA VADI UDARAC OLMA!

48: Šahtar pred golom Livakovića, ali Dinamova obrana je koncentrirana i na mjestu.

45: Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Harkivu. Sretno Modri, ajmo po pobjedu.

45+1KRAJ POLUVREMENA. Dinamo se nakon gola probudio te počeo dominirati utakmicom, no fali još malo koncentracije da se dovede u vodstvo. Slijedi još 45 minuta.

45+1: Minuta sudačke nadoknade.

44: Dinamo ponovno blizu šesnaesterca, ali na ponovno gube loptu. Igrači previše petljaju.

41: Olmo je bio u šesnaestercu, ali je obrana Ukrajinaca to pokrila. Međutim, lopta je došla do Gavranovića koji je bio u očitom zaleđu. Lopta za Šahtar.

40: Pokušaj prodora Dinama lako rješava obrana Šahtara.

39: Moro je morao pucati. Udarac sa više od 25 metara lako hvata golman Šahtara Pyatov.

37: Velika prilika Dinama, ali je obrana Šahtara u posljednji tren reagirala ispred Oršića.

34: Korner za Šahtar. Dinamo čisti to ispred vrata Livakovića.

33: Veliki dio igre obje momčadi odvija se na sredini terena.

29: Dinamo puno konkretniji, ali Šahtar ima veći posjed. (52%:48%) Ubačaj Stojanovića izbacuje obrana Šahtara.

28: Pokušaj polukontre spriječava Perić.

25: GOOOOOOOOOOOOOL! Dinamo izjednačuje rezultat. Ubačaj Leovca iskorištava Olmo te poravnava rezultat na 1:1.

23: Perić dobio žuti karton radi prekršaja na Taisonu.

22: Lopta u šesnaestercu Šahtara. Stojanović je ubacio, ali Gavranović nije dobro zahvatio loptu.

21: Dinamo petlje blizu šesnaesterca Šahtara, ali nikako da dođe do izgledne prilike.

16: GOL ŠAHTARA. Konopyanka je iskoristio pasivnost Dinamove obrane i zabio za vodstvo Ukrajinaca.

13: Velika prilika Šahtara, no Perić izbacuje loptu u korner.

10: Centaršut Dinama otišao u gol aut.

9: Šahtar opet blizu šesnaesterca Dinama, no udarac je otišao na drugi kat tribine.

7: Centaršut Šahtara, na svu sreću neuspješan

3: Prva prilika Dinama. Zaprijetili su preko krila, no obrana je lako odbila loptu van.

0: POČELA JE UTAKMICA!

Nogometaše zagrebačkog Dinama večeras u Ukrajini očekuje dvoboj protiv Šahtara u trećem kolu C skupine Lige prvaka. Nakon dva kola Dinamo i Šahtar imaju po tri boda i upravo bi današnji ogled, te uzvrat za dva tjedna u Zagrebu mogli odlučiti tko će uz lidera skupine Manchester City izboriti plasman u osminu finala elitnog natjecanja “Starog kontinenta”.

SASTAVI MOMČADI:

Šahtar: Pjatov – Bolbat, Krivcov, Matvijenko, Ismaili – Stepanenko, Alan; Marlos – Taison, Konopljanka – Junior Moraes

Dinamo: Livaković – Stojanović, Perić, Dilaver, Theophile, Leovac – Olmo, Ademi, Moro, Oršić – Gavranović.