KOŠARKAŠKI KLASIK Cibosi pali u Draženovom domu, Zadrani slavili u prvoj utakmici finalne serije

Cibona - Zadar (Foto: Matija Djanjesic / CROPIX)

U prvoj utakmici finala košarkaške HT Premijer lige između Cibone i Zadra, gosti su slavili u Draženovom domu rezultatom 77:70 (24-20, 18-23, 16-10, 19-17).

Prvu su četvrtinu bolje otvorili gosti, koji su imali prednost od 20:24. Zatim je uslijedio mini-povratak Cibosa, a domaći su prvo poluvrijeme zaključili s prednošću od jednog poena razlike (43:42). Nakon predaha su svježiji bili Zadrani, koji su vratili prednost u trećoj četvrtini, da bi sjajnom igrom u posljednjih 10 minuta u konačnici i stigli do prvog trijumfa u finalnoj seriji, koja se igra na tri pobjede.

Najučinkovitiji za Cibose bio je Branković sa 16 poena, dok je Roko Prkačin dodao 10. Zadrane su pak vukli Amerikanci Thompson (15) i Carter (13), a Drežnjak je zabio 12 koševa, dodavši devet skokova.

Cibona – Zadar (Foto: Matija Djanjesic / CROPIX)
Toni Nakić (Foto: Matija Djanjesic / CROPIX)

Sljedeća utakmica na rasporedu je u srijedu 01.06. (Draženov dom). Posljednji put su se ovi rivali susreli u finalnoj seriji davne 2013. godine, a tada su slavili Zagrepčani s uvjerljivih 3:0.