(VIDEO) Bender asistencijom donio pobjedu Phoenixu, Hezonja zakucavao i zabio 14 poena

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dragan Bender bio je asistent za pobjednički koš kojim su Phoenix Sunsi na svom terenu svladali Memphis Grizzliese sa 99-97 u susretu NBA lige igranom u utorak.

Nakon što je Jarell Martin skočio u napadu i zakucao za 97-97 na semaforu je ostalo još samo šest desetinki do kraja četvrte četvrtine. Domaći trener Jay Triano pozvao je time-out na kojemu je dogovoreno da loptu iz auta izvodi Bender, naš je 20-godišnji reprezentativac bacio loptu prema suparničkom obruču gdje ju je uhvatio veteran Tyson Chandler i zakucao za pobjedu Sunsa.

Bila je to jedina asistencija Bendera na utakmici, a uz nju je postigao i tri poena (šut za dva 0-1, trica 1-5) te četiri skoka za 18 minuta provedenih u igri.

Najbolji u sastavu Sunsa bio je povratnik u momčad nakon devet utakmica izbivanja Devin Booker sa 32 koša, dok je Tyreke Evans ubacio 25 poena za Grizzliese.

S omjerom pobjeda i poraza 13-23 Phoenix je i dalje daleko od pozicija koje vode u doigravanje, trenutačno je 11. u Zapadnoj konferenciji, dok je Memphis tek 14. na Zapadu sa 10-24.

U izravnom dvoboju za drugo mjesto us kupini Central i četvrto na Istoku Detroit Pistonsi su na svom parketu pregazili indiana Pacerse sa 107-83. Domaći su vodili tijekom čitavog susreta, već u prvoj četvrtini su izgradili prednost od 33-11 i njihova pobjeda nije dolazila u pitanje.

Tobias Harris ubacio je 30 koševa za Pistonse, Andre Drummond je dodao 21 uz 18 skokova, dok je najefikasniji kod Pacersa bio Victor Oladipo sa 13 ubačaja. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za 24 minute provedene na terenu je postigao 10 poena (šut za dva 3-8, trica 1-2, slobodna bacanja 1-2) uz po jedan skok i asistenciju te dvije osvojene lopte.

Detroit je sada četvrti na Istoku sa 19-14, dok je Indiana na diobi petog mjesta sa 19-15.

U susretu dvije momčadi s Floride Miami Heat je svladao Orlando Magic sa 107-89 odličnom izvedbom u četvrtoj četvrtini. Nakon prva tri dijela bilo je 68-68, da bi u završnih 12 minuta Miami bio bolji sa 39-21. Domaće su do nove pobjede predvodili Josh Richardson sa 20 i Wayne Ellington sa 18 pogodaka, dok je Elfrid Payton sa 19 ubačaja, 8 skokova i 6 asistencija bio najbolji kod gostiju za koje je Mario Hezonja igrao 32 minute i za to vrijeme ubacio 14 poena (šut za dva 6-8, trica 0-4, slobodna bacanja 2-2), pet skokova i po jednu asistenciju i osvojenu loptu.

Toronto Raptorsi nisu se dugo zadržali na vrhu Istoka, nakon što su na Božić izgubili Boston Celticsi i Cleveland Cavaliersi, dan poslije izgubili su i Raptorsi, bolji od njih su na svom terenu bili Dallas Mavericksi sa 98-93. Domaće su do tek 10. ovosezonske pobjede predvodili J.J. Barea sa 20 i Dirk Nowitzki sa 18 koševa, dok Raptorsima za produženje pobjedničkog niza nije bilo dovoljno 23 ubačaja Kylea Lowryja i 17 pogodaka te 11 skokova Jonasa Valančiunasa. Ovim porazom Toronto je pao na omjer 23-9, dok je Boson na vrhu Istoka sa 27-10. U borbi za prvo mjesto je i Cleveland sa 24-10.