HOROR U DRUGOJ ČETVRTINI presudio Cedeviti, Lokomotiv ipak malo prejak (VIDEO)

kkcedevita.hr

U drugom poluvremenu Cedevita se nežalost nije uspjela vratiti u utakmicu, a Kuban je na kraju slavio s visokih 14 koševa razlike.

Iako je krenulo vrlo dobro, Zagrebaši nisu uspjeli. Ruski Lokomotiv bio je ipak malo prejak protivnik za Cedevitu koja je unatoč porazu, sasvim solidno odradila povijesnu Top 16 utakmicu kluba. Kuban je slavio s 89:75 (21-16, 20-34, 15-13, 19-26), a domaćinu je presudila druga četvrtina u kojoj se odigrao pravi mali horor film.

Na početku druge četvrtina Cedevita je imala veliku prednost od sedam koševa, no, Lokomotiv se onda probudio i slomio Zagrebaše šutevima izvana. U periodu do kraja poluvremena Lokomotiv je uspio ubaciti čak sedam trica i na koncu preokrenuo i povisio na devet razlike. Cedevitu je uništio Malcolm Delaney koji je utrpao većinu koševa za Ruse.

U drugom poluvremenu Cedevita se nežalost nije uspjela vratiti u utakmicu, a Kuban je na kraju slavio s visokih 14 koševa razlike. Utakmicom je dominirao Delaney koji je zabio čak 31 koš za svoj Lokomotiv, dok je kod Cedevite najefikasniji je bio James White koji je poentirao 14 puta, a uspješno skočio sedam puta.

“Lokomotiv je zasluženo pobijedio. Imali smo priliku vidjeti atletski izuzetno moćnu momčad. Bili su brži i reaktivniji, a ono što bode u oči je naš šut s linije slobodnih bacanja od 50%. Promašili smo 11 slobodnih bacanja i možda bi bili u nekoj boljoj šansi da je to bilo bolje. Iz ovog poraza trebamo nešto naučiti i u idućim utakmicama moramo biti bolji”, rekao je trener Cedevite Veljko Mršić, stoji na službenim stranicama kluba.