Cibona slavila i PROŠLA DALJE

Facebook

Cibonu sad čekaju gostovanja kod Antwerp Giantsa i Soporona, a onda kreće druga faza u kojoj su 32 najbolje momčadi natjecanja.

Vukovi su slavili protiv Benfice 74:66 (25:13, 19:16, 14:21, 16:16) te su nakon četiri kola osigurali plasman u drugu fazu FIBA-inog Europskog kupa. Cibona je dobro otvorila utakmicu serijom od 17:0 u periodu od 6. do 12. minute napravila prednosti od 31:13, a dogodilo se da su u jednom trenu imali i 22 koša razlike. No, treća četvrtina bila je gotovo kobna za Vukove jer su se Portugalci uspjeli približiti na 53:49, ali srećom nisu uspjeli preokrenuti.

Kod Cibone najuspješniji bili su Ante Žižić sa 21 košem i sedam skokova te James Florence sa 12 pogodaka i osam asistencija, a kod Benfice najefikasniji bio je Cook sa 22 koša.

Cibona je druga na ljestvici s tri pobjede i jednim porazom, iza njih je Benfica s jednom pobjedom i tri poraza, a prvi je Antwerp Giants s četiri pobjede. Soporon je posljednji bez pozitivnog učinka.