CIBONA GLATKO DOBILA ZADAR MULAOMEROVIĆ PORUČIO: ‘Bilo je malo dekoncentracije, ali napad i obrana djelovali su dobro’

Vukovi su kontrolirali utakmicu od samog početka te se početkom druge četvrtine odvojili na čak 16 razlike (30-14).

Cibona je u prvom kolu A-1 Lige za prvaka pobijedila Zadar 76-65 (23-12, 16-18, 18-24, 19-11). Vukovi su kontrolirali utakmicu od samog početka te se početkom druge četvrtine odvojili na čak 16 razlike (30-14).

Gosti su se postupno vraćali te su sredinom treće četvrtine stigli na poen razlike (45-44). Ipak, nisu uspjeli preokrenuti utakmicu jer su domaćini postigli prvih osam pogodaka u posljednjih 10 mninuta (65-54). Tih je 11 razlike na kraju bilo i odlučujuće.

“Čestitao bih svojim suigračima i trenerima. Ostavili smo srce na terenu i pokazali da želimo pobijediti te da nam je to jako bitno”, rekao je Ante Žižić.

Trener Damir Mulaomerović čestitao je igračima te naglasio kako je bilo jako bitno da su dečki spremni te da se mentalno okrenu ka hrvatskom prvenstvu.

“Zadar je uvijek neugodan i mislim da smo većinu vremena kontrolirali stvari na terenu iako je bilo dosta neobičnih petorki. Bilo je par situacija s trenucima dekoncentracije, no vjerujem da je to do mentalnog zasićenja. Igrali su dobru obranu i bili su dosta pametni u napadu, mislim da smo zasluženo pobijedili”, rekao je trener Cibosa.

Utakmica drugog kola Lige za prvaka igra se u srijedu, 6. travnja, u gostima kod Šibenika u 19 sati.

CIBONA – ZADAR 76-65 (23-12, 16-18, 18-24, 19-11)
Ante Žižić 16, Slavica 13, Rozić 12, Siriščević 8, Florence 8, Krušlin 8, Hukić 7, Šiško 2, Joksimović 2
Boris Barać 15, Ante Delaš 11, Bašić 10, Kraljević 9, Šango 9, Marinković 6, Bošnjak 3, Ivan Ramljak 2.