CEDEVITA RASTURILA TAJFUN, CIBONA PONOVO GUBI: Zakucavanje Walkera zatreslo dvoranu (VIDEO)

Cedevita je stigla do svoje 16. pobjede ove sezone, dok je Cibona upisala 12. poraz.

Cedevita je bez problema ili tako reći s pola gasa, svladala nemoćni Tajfun rezultatom 94:61 (28:15, 21:16, 22:17, 23:13). Zagrepčani su se ovom, 16. pobjedom u 21. kolu vratili na drugo mjesto ABA lige. O silnoj moći i efikasnosti koju je jučer demonstrirala Cedevita govori i činjenica da su već na poluvremenu imali plus 18, a do kraja treće četvrtine čak 23 koša prednosti, a do kraja utakmice ta se prednost povečala na još plus deset.

Kod Cedevite najefikasniji je bio Miro Bilan sa 15 koševa, pet asistencija i osam skokova, trijumfu su po 13 koševa dodali Pullen i Mazalin, Walker je ubacio 12, a Luka Babić 11 koševa. Kod gostiju se istaknuo Zimić sa 13 koševa i Ponjavić sa 10 koševa.

Cibona poražena

Također u susretu 21. kola regionalne ABA lige Cibona je nažalost poražena na gostovanju u Laktašima s rezultatom 68:57 (14:17, 15:8, 20:14, 19:18) . Vukovima je ovo već 12. poraz ove sezone. Zagrepčani su dobro otvorili četvrtinu i poveli s tri koša prednosti, no, već u drugoj četvrtini pali su i dozvolili Igokei da na poluvrijeme ode s prednošću od četiri koša.

Nisu bolje Vukovi krenuli ni u nastavku, a to je rezultiralo povećanjem prednosti domaćina, a sve što su trebali napraviti tada jest privesti utakmicu kraju bez puno grešaka. To se i dogodilo i Igokea je stigla do devete pobjede ove sezone. Kod Cibone najučinkovitiji bio je Ante Žižić sa 13 koševa i 12 skokova, a dobar učinak imao je i Ivan Siriščević koji je ubacio deset koševa. Kod domaćina istaknuo se Radivojević sa 16 koševa, Komatina sa 12 te Pešaković sa osam koševa.