CEDEVITA OBRISALA PARKET SUTJESKOM i sjela na prvo mjesto lige (VIDEO)

Facebook

Kod domaćih najefikasniji bio je Miro Bilan s double-doubleom, uspio je utrpati 15 koševa i uspješno skočiti 13 puta.

Cedevita je u 15. kolu regionalne ABA lige deklasirala momčad Sutjeske sa 73:50 i time osigurali već 12. pobjedu za redom u ovoj sezoni. U Draženovom domu zagrebačka momčad nije ostavila niti minute slobode posljednjoj momčadi lige i pomela protivnike u svim četvrtinama te na kraju slavila s 23 koša prednosti.

Kod domaćih najefikasniji bio je Miro Bilan s double-doubleom, uspio je utrpati 15 koševa i uspješno skočiti 13 puta. Uz njega istakli su se Jacob Pullen s deset koševa i pet asistencija, Walker s devet koševa i četiri skoka, a Pilepić i Babić utrpali su po osam.

Kod gostiju najbolje učinke imali su Nikola Pavlićević sa 17 ubačenih koševa i Vranješ s 12.

U sljedećem kolu čeka nas veliki zagrebački derbi između Cibone i Cedevite, a utakmica, novog 16.kola je na rasporedu 22. prosinca u 19 sati.

Ova pobjeda donijela je Cedeviti prvo mjesto ljestvice, a sada imaju 27 bodova, dok im je za petama, s utakmicom manje, Budućnost. Treće mjesto, barem po bodovima, dijele Zvezda i Mega Leks. Zadar je na petom mjestu, a Cibona se polako budi pod palicom Mulaomerovića i skuplja vrijende bodove, no još uvijek je niskoj 11. poziciji s 21 bodom.