CEDEVITA BILA NADOMAK ČUDA: Dobro ih namučili, ali na kraju ipak pukli (FOTO)

Facebook

Fenerbahče je u jednom trenutku teško disao, ali Cedevita nije smogla snage završiti to u svoju korist.

Cedevita je poražena od najbolje momčadi skupine E u Topu 16 Eurolige. Fenerbahče je slavio s 13 poena razlike, 86:73 (27:12, 13:21, 22:28, 24:12) i još jednom pobjedom nastavio niz nepobjedivosti. No, rezultat ne govori sve, Cedevita je bila na pomolu senzacije.

Prvu četvrtinu otvorili su dobro poveli su napočetku s pet poena razlike, ali tada se diže Fener i nabija seriju od 18:0 i rezultat skače na 25:8. Ceda je uspjela malo smanjiti turski uragan do kraja prve četvrtine, a onda u drugoj krenula silovito. Sjajnom serijom od 9:0 Cedevita dolazi na svega sedam poena zaostatka, a s tim rezultatom (40:33) se ide i na predah.

Facebook
Facebook

Nakon poluvremena skoro pa smo doživjeli novo čudo. Na teren je izašla neka druga Cedevita predvođena Bilanom, Pullenom, Whiteom i Walkerom te u svega jednoj četvrtini došla do rezultata 62:61. U posljednju četvrtinu otišlo se s poenom zaostatka, ali zadnja faza utakmice ipak je otišla u korist Turaka. Držala se Cedevita koliko je mogla i hvatala priključak koliko je mogla, no, nakon rezultata 79:73 Fener dobiva vjetar u leđa i završava utakmicu serijom 9:0 i tako dolazi do konačnih 86:73.

Najučnikovitiji kod Cedevite bili su Miro Bilan i James White s 13 koševa, Pullen je ubacio 12, a Walker je priodnio s 11. Kod Fenerbahčea dominirao je Datome s 19 poena, uz njega najefikasniji je bio Udoh sa 17 poena te Vesely s 12.

Cedeviti je ovo treći poraz iz pet kola, što znači da imaju dvije pobjede, a sljedeći ogled igraju protiv Panathinaikosa sljedećeg četvrtka.