Korak do naslova: Dinamo spektakularnim preokretom pobijedio Rijeku na Rujevici

Slavlje Dinama nakon pobjede nad Rijekom. (Foto: Ronald Gorsic/CROPIX)

Dinamo je na Rujevici spektakularnim preokretom došao do pobjede nad Rijekom u velikom derbiju 33. kola SuperSport HNL-a. Modri su pobjedom 1:2 otišli na četiri boda prednosti prije kraja sezone i došli na korak do osvajanja još jednog naslova prvaka.

Čvrsto i borbeno prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka. Rijeka je imala 11 udaraca prema golu, a Dinamo niti jedan.

U nastavku je poveo domaćin.  U 48. minuti Pierre-Gabriel je uklizao u Pašalića i mađarski sudac je dosudio penal za Rijeku. Penal je rutinski realizirao Marko Pjaca za 1:0 za Rijeku.

Taj je rezultat stajao na semaforu do 75. minute kada je Bruno Petković prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca izjednačio na 1:1.

U samom finišu utakmice Dinamo dolazi do spektakularnog preokreta na Rujevici. S klupe je ušao Hoxha pa u 87. minuti s nekih 11 metara pogodio uz desnu stativu Nemoćnog Labrovića za 1:2.

Taj je rezultat ostao do kraja unatoč još nekim dobrim pokušajima Rijeke. Velika pobjeda za Dinamo koji sada ima 75 bodova, četiri više od drugoplasirane Rijeke sa 71 bodom. Važan korak modrih prema još jednom naslovu prvaka Hrvatske.

Tijek susreta:

90’+9′ KRAJ

90′ + 6 Mišić je promašio jednu loptu, koja se stvorila kod Jankovića na lijevoj strani, koji je sam pucao okraj gola Nevistića, kakva prilika Rijeke

90’+4′

Janković je probao s 20 metara, ali slabo.

90′ Igrat će se sedam minuta nadoknade

87′ Goool Dinamo Hoxha, Ogiwara je dodao jednu loptu na lijevu stranu prema Hoxhi, koji je ušao u kazneni prostor i s igračem na leđima s negdje 11 metara pogodio uz desnu stativu Nemoćnog Labrovića.

84′ Izlazi Goda ulazi čabraja

81′ Janković je uzeo loptu na 30 metara od gola Dinama ušao u sredinu i opalio s negdje 20 metara, ali Nevistić čupa ispod grede, nakon kornera iz gužve Riječani glavom pogađaju gredu pa Dinamo u kontri zabija gol, ali zaleđe Baturine na početku akcije

75′ Gollll Petković, Bruno je namjestio loptu na nekih 25 metara od gola Labrovića i uputio bumbu u lijevi kut, golman Rijeke je ostao ukopan, kakav gol kapetana Dinama

74′ Prekršaj Radeljića na Petkoviću na nekih 2o-ak metara po sredini vrata, žuti za igrača Rijeke

72′ Brza kontra Rijeke, Fruk je vukao do unutar 16 metara, i puca s Theohilom na leđima, ali Nevistić brani, na kraju prekršaj na fruku na lijevoj strani kod korner zastavice

70′ Izlazi Vidović ulazi Rog, izlazi Pierre-Gabriel ulazi Ogiwara kod Dinama

67′ Prekršaj Pierre-Gabriela na Ivanoviću s desne strane kod gol aut crte, centaršut je Nevistić izbio u aut

66′ Ulazi Ademi umjesto Sučića

64′ Prekršaj Hodže na Baturini, žuti za igrača Rijeke, Dinamo nikako da složi smislenu akciju

59′ Pokušava Rijeka, ali prejako od Ivanovića prema Hodži

58′ Pokušaj Dinama, udarac glavom preko gola

54′ Velika gužva na terenu, netko je isključen s klupe Dinama, sve je zakuhao grubim startom Selahi. kojeg je na kraju Sopić izvadio s terena i uveo Petrovića

49′ GOOOOOL!

Vodi Rijeka, rutinski je penal realizirao MARKO PJACA.

48′ PENAL ZA RIJEKU

Pierre-Gabriel je uklizao u Pašalića nakon što je odigrao loptu i mađarski sudac je dosudio penal za Rijeku.

45′ + 1 Kraj prvog poluvremena, u kojem Dinamo nije imao udarac prema golu, dok je od 11 udaraca Rijeke samo jedan išao u okvir vrata Nevistića

45′ Igrat će se minuta nadoknade

44′ Malo je zaiskrilo, prvo je Theophile bio u duelu s Ivanovićem, koji je tražio faul, da bi zatim Mišić pokupio igrača Rijeke

42′

Fino se Pašalić oslobodio Ristovskog i puca s vrha šesnaesterca, a lopta je otišla pokraj gola.

41′ Pjaca je kombinirao s lijeve strane, dodao je do samo odže, koji puca ravno u blok Mišića

37′ Rijeka je dugo gradila napad, na kraju je Ivanović pokušao glavom, ali daleko od gola Nevistića

30′ Rijeka bolja u prvih pola sata utakmice, od Dinama nismo baš puno vidjeli

28′ Bernouer je loše ispucao jednu loptu, koja je došla Pjaca na lijevoj strani koji ulazi do korner linije u petercu vrača na Ivanovića čiji šut blokira obrana Dinama

26′
Udarci na gol 7-0.

24′ Mišić se pokliznuo na sredini terena i izgubio loptu, Rijeka je krenula u kontru, ali pas je presjekao Benauer

23′ Prvi žuti na utakmici, zaradio ga je Selahi nakon prekršaja na centru na Baturini

16′ Pašalić je dobio loptu na desnoj strani, pokušao je šut, ali je lopta završila na tribinama kod Armade

14′ Kulenović je bio sam pred Labrovićem, ali Riječani su očistili dok je napadč Dinama tražio prekršaj, no Dinamo i dalje napada, ipak Rijeka se obranila

9′ Prvo je Rijeka imala prilku nakon greške obrane Dinama, da bi u kontranapadu Baturina izbio sam pred Labrovića, ali pogađa vratnicu, no izgleda kako je bilo zaleđe

8′ Za sada tvrda borba na sredini terena

5′ Udarac Selahija otišao je daleko od gola

3′ Krenula je ponovno utakmica

1′ Armada je priredila veliku koreografiju na samom početku, što je na kraju na kratko prekinulo utakmicu

1′ Počela je utakmica na prepunoj Rujavici, Rijeka i Dinamo vjerojatno odlučuju o naslovu prvaka Hrvatske

Stigli su i sastavi obiju momčadi.

RIJEKA (4-1-4-1): Labrović – Smolčić, Radeljić, Mitrović, Goda – Selahi – Pašalić, Fruk, Hodža, Pjaca – Ivanović.

DINAMO (3-4-1-2): Nevistić – Bernauer, Theophile, Ristovski – Pierre-Gabriel, Mišić, Sučić, Vidović – Baturina – Petković, Kulenović

Mađarski sudac Tamas Bognar dijelit će pravdu u derbiju 33. kola HNL-a između Rijeke Dinama na Rujevici. Riječ je 45-godišnjem sucu koji ima licenciju Fife od 2009, a ove je sezone u Europi sudio u jednoj Konferencijske lige između Clubba Bruggea i Lugana.

Rijeka u dosadašnja tri međusobna susreta s Dinamom ove sezone ne zna za pobjedu. Na Maksimiru je oba puta slavio Dinamo dok je na Rujevici bilo je neriješeno. Dinamo ima i bolji međusobni omjer, što će biti odlučujući faktor na kraju budu izjednačeni po broju bodova.

Ukoliko Rijeka pobijedi imat će dva boda prednosti pred Dinamom i trebat će do kraja sezone upisati pobjede u sve tri preostale utakmice protiv Varaždina, Osijeka i Slaven Belupa.

Derbi odluke na Rujevici, evo mogućih scenarija i gdje gledati utakmicu svih utakmica

Dinamo bi pobjedom došao na korak do naslova

U slučaju Dinamove pobjede zagrebački bi klub praktički jednu ruku stavio na naslov pobjednika. Jer tada bi otišao na četiri boda prednosti, a kako je bolji u međusobnim ogledima to bi značilo da može u preostale tri utakmice čak i dva puta remizirati. Dakle, potrebno bi mu bilo pet od maksimalnih devet bodova za osvajanje naslova prvaka.

Nakon Rijeke u preostalim utakmicama Modri dočekuju Osijek, idu na noge Slaven Belupu i u posljednjem kolu dočekuju Rudeš.