KAKVA DOMINACIJA Vatreni uvjerljivo pobijedili Maltu, mreža se zatresla čak 7 puta

Hrvatska nogometna reprezentacija uvjerljivom 7-1 ostvarila je gostujuću pobjedu protiv Malte.

Mreža se prvi put zatresla već u 6. minuti golom Ivana Perišića, a do kraja prvog poluvremena u strijelce su se još upisali Duje Ćaleta-Car u 22., Mario Pašalić u 39. i Luka Modrić u prvoj minuti sudačke nadoknade. U 31. minuti nespretno je u mrežu vatrenih zabio Marcelo Brozović.

Prednost vatrenih s dva gola povećao je Lovro Majer u 47. i 64. minuti, a jedan je zabio i Andrej Kramarić u 53. minuti.

Izbornik Zlatko Dalić pogodio je s postavljanjem Majera u početni sastav, jer je upravo on prisilio Pepea na netočno dodavanje prema Camenzulija. Do lopte je stigao Modrić i proslijedio do Kramarića koji je vidio Perišića, a on je trebao samo pogoditi nebranjenu mrežu. Modrić je imao odličan centaršut sredinom prvog poluvremena, a najviši u skoku pred malteškim golom bio je Ćaleta-Car.

Nešto kasnije dogodio se nespretni autogol Brzovića. U pokušaju da nogom izbije ubačaj De Gabriela iz kaznenog prostora pogodio je samog sebe u glavu, a lopta se odbila u mrežu. No, situaciju brzo popravlja Majer, a naš centarfor je nakon ulaska u kazneni prostor povratnom loptom poslužio Pašalića koji je pred sobom imao prazan gol.

Kapetan Modrić preciznim udarcem stigao je do svog 20. gola u reprezentativnom dresu, a nastavak utakmice donio je još dva gola u manje od 10 minuta. Prvo je nespremnost Malte iskoristio Majer, a potom i Kramarić koji je s lakoćom s više od 30 metara još jednom pogodio prazan gol. Priliku na terenu u drugom poluvremenu dobili su Vlašić, Oršić i Petković. Do kraja dvoboja još je Majer postigao svoj drugi pogodak i to nakon sjajne asistencije Livaje.

Hrvatsku iduća utakmica očekuje u nedjelju na Poljudu gdje mora svladati Ruse kako bi izborila izravni plasman u Katar za SP 2022.