KAKAV PEH! Cibona je u susretu 14. kola poražena u Beogradu od Crvene zvezde

Hrvatski košarkaški klubovi Cibona i Zadar poraženi su odgođenim susretima 14. i 7. kola regionalne ABA lige od Crvene zvezde i Budućnosti.

Cibona je u susretu 14. kola poražena u Beogradu od Crvene zvezde sa 63-85, dok je Zadar u susretu 7. kola na Višnjiku izgubio od Budućnosti sa 62-76.

“Vukovi” su upisali i 14. uzastopni poraz od beogradskog kluba. Posljednji put Cibona je protiv Crvene zvezde slavila u travnju 2014. godine, a nakon toga započela crni niz.

I ovoga puta nije bilo previše neizvjesnosti. Crvena zvezda je već nakon prve četvrtine imala 11 koševa razlike (21-10) usmjerivši susret na svoju stranu. Domaćin je dobio i drugu dionicu pa je na poluvremenu imao 13 koševa viška (41-28). Prednost je nastavila rasti i u trećoj četvrtini (57-40), do konačnih +22 (85-63).

Kod domaćna su najefikasniji bili Jordan Loyd sa 25 koševa, Marko Jagodić Kuridža sa 14, te Langston Hall sa 13 koševa, dok su Cibonu predvodili Roko Prkačin sa 13 koševa i 10 skokova, te Igor Marić sa 12 koševa.

Poraz je upisao i Zadar koji je u odgođenom susretu 7. kola u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku poražen od Budućnosti sa 62-76 upisavši i drugi poraz od crnogorske momčadi u posljednjih 10 dana.

U Podgorici je ekipa Dejana Milojevića slavila sa 98-75, dok je danas u Zadru pobijedila sa 76-62. Ova se utakmica trebala igrati u 11. mjesecu prošle godine, ali je zbog koronavirusa odgođena.

Zadar je odlično ušao u susret i nakon šest minuta igre vodio je 13-4. Međutim, Budućnost se tada probudila i u narednih devet minuta napravila je seriju 27-4. Na poluvremenu su gosti imali 14 koševa razlike (42-28), a na koncu treće dionice i +19 (59-40).

U posljednjoj četvrtini Budućnost je smanjila gas i domaćin je smanjio zaostatak na konačnih 76-62.

Budućnost su do pobjede predvodili Danilo Nikolić sa 18 koševa i Nikola Ivanović sa 17 koševa i osam asistencija, dok su kod Zadra najefikasniji bili Chinanu Onuaku sa 15 koševa i sedam skokova, ali i sedam izgubljenih lopti, Dominik Mavra sa 12 koševa i devet asistencija, te Justin Carter sa 10 koševa i sedam skokova.

Na ljestvici vodi Mornar sa 38 bodova (17-4), Crvena zvezda je druga sa 36 bodova (17-2), treća je Igokea sa 36 bodova (16-4), dok je Budućnost četvrta sa 35 bodova (16-3).

Cibona je osma (7-13), Split je stepenicu niže (6-15), a Zadar sa šest pobjeda i 13 poraza drži 12. poziciju. Iza Zadra je tek Borac (5-14), dok je Koper Primorska odustala od natjecanja.