IZBORILI SU SE KAO PRAVI JUNACI! Kauboji nadjačali Portugalce, ovo je neviđen trijumf

Hrvatska rukometna reprezentacija igra drugu utakmicu kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Francuskoj. Protivnik je Portugal, a tijek utakmice možete pratiti ovdje.

HRVATSKA – PORTUGAL

59′ Zabio je Portugal, ovoga puta s krila, ušlo se u zadnju minutu, 24:24!

59′ Hrvatska vodi nakon dugo vremena! Portugal je igrao 7 na 6, izgubio je loptu, a zabio je Duvnjak!

54′ Čupiiiiić! Evo izjednačenja!

53′ Štrlek! 21:20, sad nam treba obrana!

52′ Nakon dugo vremena isključenje Portugalaca, idemo sada!

51′ Opet ne daju Portugalci da dođemo do izjednačenja. Gol s krila za 21:19.

50′ Ušli smo u zadnjih 10 minuta, i dalje je minus 1.

49′ Sjajna asistencija Cindrića za Marića na crti i sad je 19:18.

47′ Portugal opet zabija, ponovno je +2. Ne možemo uhvatiti izjednačenje.

46′ Gol za golom opet. Zabio je Mandić nakon gola Portugalaca iz penala.

43′ Hrvatska je na -1! Čupić iz kontre i živi smo, čeka nas napeta završnica.

42′ Šteta, Portugalci su prekinuli seriju novim golom s crte.

41′ Vraća se Hrvatska iz ponora! Dobra obrana i gol Mandića u kontri za 16:14!

40′ Opet gol Čupića, opet iz penala! Tri gola zaredom Hrvatske!

37′ Mala nada za Hrvatsku! Zabili su Duvnjak i Mandić, smanjen je zaostatak na -4. Portugalci su zvali time-out.

35′ Nevjerojatan raspad Hrvatske. Portugal je pobjegao na +6.

33′ Topčina Portugala! Andre Gomes zakucao je loptu u mrežu, ali Duvnjak je vratio gol odmah u sljedećem napadu.

31′ Počelo je drugo poluvrijeme.

30′ Kraj prvog poluvremena. Puno stvari se mora promijeniti ako Hrvatska želi na Olimpijske igre.

29′ Čupić iz penala vraća na -3.

26′ Egzibicija Portugala! Gol nakon cepelina!

23′ Velika šteta, propustili smo izjednačiti s igračem više. U međuvremenu je Madić dobio isključenje, a na drugoj strani Portugalci zabijaju dva puta zaredom i opet odlaze na +3.

19′ Iturizza zabija za 8:6, ali Čupić vraća iz sedmerca opet na 8:7!

17′ Gol za golom. 7:6 vodi Portugal, ali sada se treba okrenuti utakmica. Hrvatska ima igrača više nakon teškog faula na Cindriću.

16′ Opet nije bilo golova neko vrijeme, ali vraća najbolji hrvatski igrač jučer, Ivan Čupić. Jučer je zabio 10 golova, danas je upravo zabio drugi, za 6:5.

12′ Vraća Čupić na -2 iz sedmerca.

11′ Opet sjajna kombinacija Portugala, krasno proigravanje i gol s crte. Opet je Hrvatska na – 2. U sljedećem napadu Portugal krade loptu i Pedro Portela u kontri povećava za najvećih +3.

10′ Portugal već sada ima +2! Gomes je zabio izvana, ali vraća Martinović na -1 odmah u sljedećem napadu!

8′ Martinović! Sjajan skok šut hrvatskog desnog vanjskog, ovo je bila topčina! Rui Silva vraća Portugalu vodstvo odmah u sljedećem napadu.

7′ Prvo vodstvo Portugala. Jako tvrd početak, Iturizza je sada zabio u kontri.

4′ Zabili su i Portugalci. Rupu u obrani je pronašao Magalahes.

3′ Evo prvog gola, zabio je Marino Marić! Nažalost, s igračem smo manje, Musa je dobio isključenje.

2′ Loša prva minuta za obje ekipe, tehničkim pogreškama i Hrvatska i Portugal su izgubile lopte.

1′ Utakmica je počela.

Najava utakmice

Nakon jučerašnjeg poraza od Francuske 30:26 i pobjede Portugala protiv Tunisa 34:27, Hrvatska danas ne smije izgubiti jer na prvenstvo odlaze dvije najbolje ekipe s turnira.

Ipak, čak i ako Hrvatska pobijedi u preostale dvije utakmice (u nedjelju zadnja utakmica protiv Tunisa), odlazak na Igre nije siguran jer ako Portugal sutra dobije rasterećenu Francusku, može se stvoriti krug od tri reprezentacije s istim omjerom, a onda dalje prolaze dvije s najboljom gol-razlikom.