Hrvatski vaterpolisti ostali bez medalje: Mađari ih izbacili iz četvrtfinala SP-a

Hrvatska protiv Mađarske (Foto: HVS)

Hrvatska vaterpolska reprezentacija oprostila se od borbe za medalju na Svjetskom prvenstvu nakon što je u četvrtfinalu poražena od Mađarske rezultatom 18:12. Time je završena i nada o obrani svjetskog zlata osvojenog prošle godine. U utakmici prepunoj pogodaka Mađari su pokazali više koncentracije i preciznosti, pogotovo u ključnim trenucima druge četvrtine.

Mađarska je otvorila susret s dva brza gola, no Hrvatska je uzvratila serijom i čak preokrenula na 5:4 i 6:5. Prva četvrtina završila je izjednačeno, 6:6. Ipak, druga dionica igre bila je presudna, dok su Mađari pogađali s distance i postigli čak pet pogodaka, Hrvatska je uspjela zabiti tek jedan.

Prednost Mađarske nastavila je rasti i u trećoj četvrtini, gdje su poveli sa šest razlike. Hrvatska se tada uspjela trgnuti i serijom 5:1 došla na samo dva gola zaostatka pet minuta prije kraja. Imala je i priliku za potpuni povratak, no napad za -1 nije realiziran. Mađarska je to kaznila i do kraja ponovno povećala prednost na uvjerljivih +6.

Oduševljenje na zagrebačkom Maksimiru: Dinamo zabio pet komada Ukrajincima

Jedni sa Srbijom, drugi sa SAD-om

U redovima Mađarske najbolji su bili Krisztian Manhercz s četiri gola te Marton Vamos i Adam Nagy s po tri. Vratar Kristof Csoma istaknuo se s 10 obrana. Kod Hrvatske najefikasniji je bio Zvonimir Butić s četiri gola, a po dva su postigli Luka Bukić i Konstantin Harkov. Hrvatski vratari Marko Bijač i Toni Popadić ukupno su upisali četiri obrane.

Mađarska će u polufinalu igrati protiv Srbije, koja je u četvrtfinalu svladala Sjedinjene Američke Države rezultatom 14:9. Drugi polufinalni par čine Španjolska i Grčka.

Hrvatsku sada očekuje razigravanje za plasman od 5. do 8. mjesta, a prvi protivnik bit će reprezentacija SAD-a. U drugom susretu tog dijela natjecanja sastaju se Italija i Crna Gora.

Zagreb to nikad neće zaboraviti: Mirko Novosel s Cibonom napravio čudo