HRVATSKE ODBOJKAŠICE U FINALU: Pala je Španjolska!

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija pobijedila je u polufinalu Europske odbojkaške lige reprezentaciju Španjolske sa 3:1 u setovima. (25:21, 25:22, 23:25, 25:20)

Utakmica nije prošla bez drame. U prvom setu naše djevojke su krenule furiozno te su povele sa 17:9. Tada Španjolke konsolidiraju svoje redove i pokušavaju priprijetiti našim djevojkama, koje su ipak zadržale hladnu glavu te osvojile prvi set. U drugom setu Španjolska pokazuje što zna te vodi tokom cijelog seta. Ali naše odbojkašice se ne daju te jakom završnicom osvajaju i drugi set.

U trećem setu se igralo praktički poen za poen, ali na kraju ipak uspješnije Španjolke te stavljaju rezultat na 2:1. U četvrtom setu naše djevojke rutinirano su privele meč kraju te se plasirale u finale. Lucija Mlinar sa 23 i Samanta Fabris sa 16 poena su bile najbolje u našim redovima.

U finalu ih čeka reprezentacija Češke. Utakmica je na rasporedu u 19 sati u Areni Varaždin.