Hrvatska sjajnom igrom pobijedila Bjelorusiju i plasirala se u drugi krug natjecanja.

Nakon što u prvom kolu pobjedili Crnu Goru sa šest gola razlike, Hrvatska rukometna reprezentacija nastavila je i danas s odličnim igrama na prvenstvu!

Ovog puta, puno jača Bjelorusija je još gore prošla. Kauboji su deklasirali Bjeloruse rezultatom 31:23 te su gotovo pa osigurali nastavak natjecanja.

Hrvatska je osigurala nastup u drugom krugu i najavila je da je spremna za velike domete na ovom turniru.

Nakon što je naša reprezentacija predvođena sjajnim Domagojem Duvnjakom i u napadu (tri pogotka u nepunih pet minuta) povela 7:2, a kapetan uskoro dobio kratku poštedu, Bjelorusija je napravila seriju od četiri pogotka za redom i u 17-oj minuti bila na minimalnom zaostatku 7:6. Ali bila je to samo kratka, trenutačna prijetnja. Vrlo brzo kriza naše igre i realizacije je prošla. Izbornik Lino Červar zaigrao je sedam na šest. Odlično je napadački ulaskom u igru reagirao Igor Karačić i u 24-oj Hrvatska opet ima tri pogotka prednosti (11:8). Do predaha je naša prednost narasla na pet pogodaka (15:10) i činilo se da ne bi smjelo biti problema u nastavku.

S tri brza pogotka na početku drugoga dijela Hrvatska je otišla na velikih osam razlike (18:10). Ali to nije bila najveća hrvatska prednost. U 36-oj minuti imali smo i devet pogodaka viška (20:11). Malo kasnije bilo je i plus deset (24:14) pa je hrvatski izbornik zapravo dobio priliku da na teren pošalje malo osvježenja s klupe. Ušli su tako Matej Hrstić, Marin Šipić, Josip Šarac, Vlado MatanovićValentino Ravnić te Matej Ašanin na vrata. I s takvom postavom uspjeli smo održati veliku prednost, pri tome primili samo 23 pogotka, upisali pobjedu i osigurali drugi krug u Beču.

Naši najbolji strijelci bili su Igor Karačić sa šest, Luka Stepančić s pet te Domagoj Duvnjak s četiri pogotka. Kod Bjelorusije najefikasniji je Mikita Vailupau s osam pogodaka.

Posljednju utakmicu u skupini, Hrvatska će igrati protiv Srbije, u ponedjeljak, 13. siječnja 2020. godine, s početkom u 20:30 sati.