HRVATSKA-SAD (40:22)! Kauboji izdominirali protiv Amerikanaca, prva pobjeda na Svjetskom prvenstvu daje nadu za prolazak skupine

(Hrvatska-SAD) 40:22

Kraj utakmice

60′ Mihić za kraj zabio gol za 40:22.

59′ Zabio i Karačić ali brzo je odgovorio Amitović.

58′ Martinović zabija, Hrvatska u vodstvu s 18 razlike.

57′ Kraljević zabija s krila.

56′ Fofana je probio Kuzmanovića, ali brzo se osvećuje Cindrić.

55′ Mihić lobom spremio još jedan gol u korist Hrvatske.

54′ Još jedan gol za Hrvatsku osigurao i Cindrić.

52′ Karačić zabio predivan gol.

50′ Hines ponovno zabija.

49′ Svoj prvi gol u utakmici zabio i Kraljević.

48′ Glavaš pogodio sedmerac po treći put, odnosno pet ukupno.

47′ Još jedan gol Fofane.

45′ Hines je zabio gol ali uspio i dobiti Martinovićevo isključenje i hrvatska iduće dvije minute ima igrača manje.

43′ ‘ Karačić je zabio svoj peti gol večeras nakon cepelina s Glavašem za 15 bodova razlike u korist Hrvatske.

42′ Hueter svladao Kuzmanovića s crte, ali Karačić se osvetio.

41′ Amerikanci imaju igrača manje zbog dueal nakon kojega je Šarac ostao ležati na terenu (ali se ustao sam i otišao do klupe). Iako je Martinović promašio sedmerac, Jelinić je bio uspješan u idućem napadu. Zabio je i na prazan gol.

39′ Uz poentiranje Hinesa, Amerikanci su uspjeli vezati dva gola.

38′ Zabija i Fofane.

37′ Svoj prvi gol na utakmici zabio i Mihić..

36′ Još jedan pogodak Šarca koji večeras sjajno igra.

35′ Hines pa Karačić nizali brze golove. Opet se nižu brzi golovi. Hines pa Karačić.

34′ Šarac zabio svoj peti gol u utakmici.

33′ Zabio je i Šarac, na što su Amerikanci odgovorili iz sedmerca.

31′, Karačić otvorio drugo poluvrijeme lijepom akcijom i golom za Hrvatsku

Poluvrijeme

30′ Cindrić zabio za 10 razlike, na što je Heins, brzo odgovorio. Međutim, brzo uzvraća i Musa, pa Hrvatska vodi s 10 razlike.

16′ Prvi gol zabio i Šipić. Fofana se ustao i uspio zabiti iz velike udaljenosti.

15′ Još jedan pogodak Martinovića, ovaj put izvana, ali osvetio se Zarikos.

13′ S krila preko Glavaša Hrvatska ponovno zabija, Američki napadi potpuno bezopasni. Tako je Slavić uspio obraniti zicer. a Martinović potom pogađa iz tranzicije.

11-12′ Šarac pa Glavaš zabili dva brza gola. Karačić s odlično fintom zabio još jedan gol za četiri razlike.

10′ Šarac zabio gol izvana.

9′ Donlin zabio gol s crte.

8′ Na nepostavljenoj obrani, Musa u napadu izjednačio rezultat, Jelinić potom iz tranzicije zabio za ponovno vodstvo Hrvatske.

5′ Fofana silovitim udarcem zabio gol.

4′ Hueter zabio gol, ali Šarac je brzo uzvratio.
3′ Blanco je izjednačio rezultat s vanjske pozicije, ali s lijepom Šarcevom asistencijom, Musa zabija za prednost Hrvatske.

2′ U prvom napadu se Amerikanci nisu proslavili, Hrvatska jest, a Karačić je prvi strijelac.

1′ Počela je utakmica. S Duvnjakom naprijed, Hrvatska u obrani igra 5-1, a u napadu umjesto njega ide Šarac, tako da je hrvatska postava uređena: Slavić, Glavaš, Martinović, Karačić, Šarac, Jelinić, Musa

S uvjerljivim gubitkom od Egipta s rezultatom 31:22, Hrvatska se večeras nadala pobjedi protiv SAD-a kako bi imala šanse proći prvu grupu na Svjetskom rukometnom prvenstvu, a mnogi su i očekivali kako će Kauboji svladati Amerikance bez previše problema.

“Mi moramo gledati sebe, moramo razbistriti glave nakon ovog”, poručio je izbornik Hrvoje Horvat u subotu prije početka utakmice, najavivši promjene u sastavu.

Iako je SAD u rukometnom svijetu još uvijek patuljak, momčad napreduje i raste, čega je bio svjestan uoči utakmice i hrvatski izbornik.

“Amerikanci su dobili prvu utakmicu, na tim su krilima i pozitivno gledaju na Svjetsko prvenstvo. Imaju srednjeg i desnog vanjskog koji su prodorni, šutera na lijevom vanjskom koji je opasan i obranu koju predvodi naš Ivan Sršen”, komentirao je Horvat.

Poznato je i kako će umjesto Zvonimira Srne, u prvih 16 igrača biti Josip Šarac.

Inače, hrvatska reprezentacija je prije današnje utakmice  s SAD-om ujutro otišla u crkvu na misu.