Hladan tuš za Modre na domaćem terenu: Villarreal do bodova došao zahvaljujući penalu

Dinamo i Villarreal u 21 sat sastali su se domaćem terenu na Maksimiru. Iako bez gledatelja, zbog epidemioloških mjera, za Modre je danas navijala cijela Hrvatska. Ipak, Modri su ostali bez bodova, a konačan rezultat utakmice bio je 1:0 za Villarreal.

Ovo je bila prva utakmicu četvrtfinala Europske lige, a uzvrat je 15. travnja u Vila-realu, gradiću na jugoistoku Španjolske. Villarreal se nada osvajanju Europske lige te zauzimanju petog mjesta u prvenstvu na kraju sezone. Uoči utakmice s osmoplasiranom Granadom zauzimao je sedmo mjesto. Optimizam je bio jak i kod Modrih te nisu krili želju za ostvarenjem povijesnog uspjeha.

Atmosfera ispred stadiona izgledala je ovako:

Jedini gol pao je u završnici prvog poluvremena, na nesretan način za Dinamo.

Strijelac je bio Gerard Moreno. Najefikasniji napadač gostiju zabio je iz penala u 44. minuti, iskoristivši priliku koju je Villarreal dobio nakon što je Theophile-Catherine igrao rukom u 16-ercu.

Ta nesretna situacija dogodila se kada je Theophile-Catherine rukom dodirnuo loptu poslije ubacivanja Morena, a njemački sudac Daniel Siebert odmah je dosudio penal. Je li Theophile-Catherine mogao izbjeći igranje rukom ili se sve dogodilo slučajno poslije udarca iz neposredne blizine, ostaje dvojba o kojoj će se pričati, no Nijemac je imao svoju odluku koja je rastužila zagrebačke Plave.

Prije penala u završnici prvog dijela, tih 45 minuta donijelo je jako puno uzbuđenja. Igralo se tečno i brzo, bez puno prekida prekršajima, a nije nedostajalo ni opasnih situacija pred oba gola.

U Dinamovim napadima, pamtimo udarac Lovre Majera koji je Villarrealov golman Rulli u 11. minuti obranio uz puno muke. Villarreal je nakon prvih 15 minuta dva puta zaprijetio pokušajima Morena i Pedraze. Moreno je u poziciji koja je obećavala za goste pucao iznad gola, a Pedrazi je o opasnoj situaciji na lijevoj strani kaznenog prostora obranio Livaković.

Dinamo će se sjećati situacije iz 26. minute. U brzoj akciji koju su pokrenuli Atiemwen i Oršić, njezin nastavak donio je Oršićev gol nakon kojeg su se zagrebački Plavi nakratko veselili. No, slavlje prekinulo je dosuđeno zaleđe Atiemwena na začetku te akcije.

Kako je pokazala snimka, to zaleđe bilo je baš minimalno, ali bilo je i dovoljno da gola ne bude.

Dinamo je nakon malo više od pola sata ovog susreta imao i udarac Oršića koji je nudio šansu za više, ali glavni junak domaće pobjede nad Tottenhamom nije zahvatio loptu kako je želio. Oršićev udarac otišao je iznad gola.

Zagrebačke Plave su u završnici prvog poluvremena ‘presjekli’ penal i gol, a to kao da se odrazilo na domaću igru u nastavku utakmice.

Više nije bilo toliko opasnosti pred golom Villarreala iako je Dinamo preuzeo kontrolu i pojačavao je pritisak. No, Villarreaova obrana ostala je čvrsta, a kada je golman Rulli trebao reagirati, to je radio jako sigurno.

Gosti iz Španjolske, tako, odlaze kući s jako vrijednim rezultatskim kapitalom. Uzvrat nas čeka za tjedan dana na Villarrealovom El Madrigalu, također u 21 sat.