HAJDUK – DINAMO 1:0 Gol Kalinića za pad Dinama na Poljudu: Hajduk se vratio u borbu za titulu

Hajduk je pobijedio Dinamo 1:0 u velikom derbiju hrvatskog nogometa. Junak Poljuda zove se Nikola Kalinić, zabio je sjajan, prekrasan gol. Bila je to “bomba” koja je odlučila derbi…

Prvo poluvrijeme? Vrlo malo igre i obilje prekršaja vidjeli smo u derbiju na Poljudu u prvih 45 minuta. Pravih prigoda gotovo da i nije bilo. Pune ruke posla imala je, zajedno sa sucem Pajačem, liječnička služba koja je morala u nekoliko navrata interventirati.

Najteže je nastradao Hajdukov branič Dario Melnjak u jednome duelu s Lauritsenom te ga je prisilno zamijenio Čolina. Vrijedi izdvojiti i da je zbog konstantnih prigovora sa stadiona udaljen pomoćni trener Bijelih Marius Skinderis.

Sjajan gol

I onda je u drugom poluvremenu zaiskrilo. U 63. minuti dogodila se “bomba”. Mikanović je jednim potezom petom gurnuo Kalinića u šansu, a napadač Hajduka driblingom prolazi Šutala i Oršića te potom fantastičnim udarcem slabijom, lijevom nogom pored Mišića i Theophilea pogađa suprotan kut za erupciju oduševljenja na Poljudu!

Livaković je samo pogledom ispratio taj majstorski potez za 1:0 Hajduka.

Nakon primljenog pogotka i Dinamo je morao pokazati više inicijative, ali zaprijetio je samo udarcima s distance preko Mišića u 70. i Emrelija u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali Lovre Kalinić je u oba navrata bio na visini zadatka.

Ovom pobjedom treći Hajduk je stigao na 62 boda, četiri manje od vodećeg Dinama, a dva manje od drugog Osijeka.

Do kraja prvenstva ostalo je još pet kola, a Dinamo očekuju još dva derbija, oba u Zagrebu, u 34. kolu će ugostiti Osijek, a u posljednjem, 36. kolu Hajduk.