GORICA NA VRHU HRVATSKOG NOGOMETA! Stopostotni učinak u prva četiri kola

U obje nedjeljne utakmice 4. kola Prve HNL pobjede su ostvarili gosti, Gorica je zadržala stopostotni učinak 2-1 (1-0) pobjedom kod Lokomotive u Kranjčevićevoj, a Varaždin je minimalno pobijedio kod Istre.

Sva tri pogotka na utakmici na Kranjčevićevoj postignuta su iz slobodnih udaraca, oba gola postigao je Kristijan Lovrić u 32. i 85. minuti, dok je za domaće strijelac bio Fran Karačić u 89. minuti.

U prvom poluvremenu Lovrić je iznenadio novog vratara Lokomotive Alexa slobodnim udarcem iskosa s lijeve strane koji je više ličio na ubačaj, no nitko nije dirao loptu koja je završila u lijevom kutu iznenađenog Brazilca. U samoj završnici utakmice viđena su dva vrlo lijepa pogotka udarcima sa 25 metara. Prvo je Lovrić ponovno pogodio lijevi kut Alexa za 2-0, da bi Karačić iznenadio Kahlinu udarcem koji je prošao kroz živi zid.

Gorica je druga na ljestvici sa 12 bodova, koliko ima i vodeći Dinamo, dok je Lokomotiva sedma s četiri boda, koliko ima i šesti Osijek.