(FOTO) VELIKA POBJEDA U PAKLU VIŠNJIKA! Cibosi do ‘breaka’ u finalnoj seriji nakon preokreta u drugom poluvremenu

Zadar - Cibona (Foto: Jure Miskovic / CROPIX)

U trećoj utakmici finala košarkaške HT Premijer lige između Cibone i Zadra, Zagrepčani su slavili u gostima na Višnjiku rezultatom 67:62, čime su poveli u finalnoj seriji 2:1, što znači da ih još jedna pobjeda dijeli do titule.

Zadrani su bolje otvorili susret i nakon prvih 10 minuta igre imali su prednost od dva koša razlike (19:17). Ništa se značajno nije promijenilo ni u drugoj četvrtini, a domaćini su s prednošću od šest razlike otišli na predah.

Cibona se u trećoj četvrtini par puta približila na koš zaostatka Zadranima, ali nije uspjela preuzeti vodstvo te se u posljednju četvrtinu ušlo s prednošću od 47:44 za domaće.

Pet minuta prije kraja susreta Cibona je povela 54:53, da bi tri minute prije kraja imala vodstvo 60:57. Kada je Amar Gegić pogodio tricu za +6 minutu i 20 prije kraja, gosti su stigli do krucijalne prednosti, koju su do kraja susreta i uspjeli sačuvati.

Cibose su predvodili sjajni Toni Nakić sa 16 koševa te Roko Prkačin s 13 poena, dok su u redovima domaćih najučinkovitiji bili Thompson (14) i Drežnjak (12).

Zadar – Cibona (Foto: Jure Miskovic / CROPIX)

Iduća utakmica je na rasporedu u utorak, u 20:00, a domaćin je ponovno Zadar.