(FOTO) Kakav derbi! Soudani i Olmo u dvije minute ‘pokopali’ Hajduk

Večeras se tresao Maksimir, a tresla se i Hajdukova mreža.

Dinamo je večeras, na maksimirskom travnjaku pobijedio Hajduk rezultatom 3:1. Vječni derbi već dugo nije bio ovoliko napet, u 8. minuti sijevnula je Ćorićeva lopta kraj Stipice, a taman kada smo pomislili da je Hajduk preuzeo igru, u samo dvije minute muka su nas riješili Soudani i Olmo.

Dinamo je opasno krenuo u tekmu, već Ćorićevim pogotkom u 8. minuti pokazali su tko je nadmoćniji na travnjaku, ipak, Bili su pokazali da ih se ne smije podcjenjivati. Prvu polovicu drugog poluvremena odigrali su fantastično, a nedugo nakon početka Nižić je izjednačio.

Čini se tada da je Hajduk krenuo vuči konce igre, ali nema gorčeg gubitka od onog na vlastitoj adresi, a to si Modri nisu mogli dopustiti. Naposljetku je Hajduk ‘pregažen’ u samo dvije minute. Dvije minute koje su za Dinamo značile povratak na sam vrh ljestvice.

Danny Olmo zabija u 78. minuti, a nakon njega, ekspresno zabija i Soudani u 80. minuti. Gorak je to okus ostavilo u ustima Hajduka, Stipica je prvo blokirao Henriquezov udarac, ali odbijenu loptu ipak je u mrežu pospremio Soudani.

Hajduk se s prvog derbija ovog prvenstva, u Split, vraća poražen, a Dinamo je zasjeo na prvo mjesto ljestvice s 10 bodova. U stopu ga prati Rijeka s 9 bodova i utakmicom manje, a Bili su se smjestili tek na 5. mjesto sa sedam bodova.