(FOTO) DRAMA U DRAŽENOVOM DOMU Cibosi nadjačali Zadar u napetoj završnici i stigli do prve pobjede u finalnoj seriji

Cibona - Zadar (Foto: Damir Krajac / CROPIX)

U drugoj utakmici finala košarkaške HT Premijer lige između Cibone i Zadra, Zagrepčani su slavili u Draženovom domu rezultatom 77:73, tako izjednačivši seriju na 1:1.

Stari rivali su bili al pari u prvoj četvrtini, koja je završila 23:23. Zatim su Cibosi podigli razinu igre, a prvo poluvrijeme su zaključili s prednošću od sedam poena razlike (43:36). Nakon predaha Zadrani su se vratili u igru, ali do značajnije promjene rezultata u trećoj četvrtini nije bilo. U zadnjih 10 minuta, Zadrani su zamalo došli do preokreta, ali su Vukovi sjajnom završnicom uspjeli zadržati prednost, koja im je donijela prvi trijumf u finalnoj seriji koja se igra na tri pobjede.

Vukove su predvodili Nathan Reuvers s 13 i Roko Prkačin s 12 poena, dok su u gostujućim redovima najučinkovitiji bili Justin Carter s 20 i Pavle Marčinković sa 16 ubačenih koševa.

Cibona – Zadar (Foto: Foto: Damir Krajac / CROPIX)
Cibona – Zadar (Foto: Damir Krajac / CROPIX)

Iduća utakmica na rasporedu je u nedjelju, 05.06., a serija se seli u Zadar.