Europske Igre 2019: Hrvatska osvojila dvije medalje!

Minsk, 23.06.2019 - Hrvatska Sambo borkinja Lucija Babiæ tijekom borbe u kategoriji do 74 kg protiv Volhe Namazave iz Bjelorusije, tijekom 2. Europskih igara Minsk 2019. foto HINA/ Damir SENÈAR/ ds

Završio je treći dan natjecanja na Europskim Igrama koje se održavaju u Minsku. Hrvatska je vrlo uspješno zatvorila dan osvojivši dvije medalje.

Prvo povijesno zlato za nas osvojila je Lucija Babić u borilačkoj disciplini Sambo. Sambo je borilačka vještina koja znači samoobrana bez oružja. U finalu je pobijedila Ukrajinku Katerinu Moskalovu sa 4:0, kako piše Sport klub.

Još jedna borilačka medalja nam stiže iz juda gdje je Barbara Matić je u kategoriji do 70 kg osvojila brončano odličje. Nakon što je eliminirala Belgijku Taeymans i Grkinju Teltsidou, u trećem je kolu poražena od Francuskinje Gahie. U pobjedničkom repasažu protiv Irkinje Fletcher izborila je borbu za broncu. U završnom nastupu, vrijednom europske bronce, bila je bolje od Poljakinje Darije Pogorzelec.

Boksač Toni Filipi izborio je četvrtfinale teške kategorije, nakon pobjede nad Ircem Anthonyjem Browneom (4-1).