Dva Vatrena briljirala na terenu u Moskvi, ali jedan Dalićev adut bio je uvjerljivo najgori!

U drugom kolu Europske lige Dinamo je odigrao 0:0, ovog puta protiv CSKA u Moskvi.

Plavi su ‘preživjeli’ i nose veliki bod iz Moskve, usprkos ruskoj dominaciji i to ponajviše zahvaljujući najboljem pojedincu utakmice Dominiku Livakoviću koji je dobio i najbolju ocjenu, 8.8 prema Sofascoreu.

Imao je golman Plavih čak sedam obrana, a posebno se istaknuo s tri na početku drugog dijela kada je Dinamo ‘opasno živio’.

I u redovima CSKA najbolji je bio Hrvat – Nikola Vlašić, koji je dobio ocjenu 8.1.

Bio je Vatreni najveća opasnost po gol Livakovića. Imao je čak sedam udaraca, od čega tri u okvir gola.

U 90 minuta na terenu imao je 92 dodira s loptom te 88 posto (49/56) točnih dodavanja.

Zanimljivo, i najgori na terenu bio je jedan Vatreni, a riječ je o napadaču Dinama Bruni Petkoviću koji je dobio ocjenu 6.4.

U 66 minuta na terenu ostao je bez udarca u okvir gola, imao manje od 50 posto uspješnih driblinga (4/9), a dobio je i manje od 50 posto duela (zračni 3/9; na tlu 8/20).