DINAMU NAJVEĆI HRVATSKI DERBI: Hajduk nakon samo četiri kola na minus pet!

gnkdinamo/Instagram

I treći put u 2020. u najvećem hrvatskom derbiju slavio je gost. U četvrtom kolu HNL-a Dinamo je na Poljudu pobijedio Hajduk 2:1.

U 19. minuti vidjeli smo prvu intervenciju VAR-a nakon igranja rukom Jradija u šesnaestercu no nakon pregledavanja snimke Bebek je pokazao da nema riječi o penalu.

Dinamo je do vodstva stigao u 42. minuti nakon sjajne akcije koju je završio Kastrati.

Odmah na početku nastavka Oršić je udvostručio vodstvo Plavih fantastičnim golom s 25 metara.

Nakon tog gola gosti su imali i nekoliko sjajnih prilika za 3:0, no Posavec je u tim trenucima spašavao Bijele.

Bijeli su preko Jurića uspjeli smanjiti na 2:1 u 87. minuti, ali više od toga nije išlo.

Dinamo je tako stigao i do četvrte pobjede u isto toliko nastupa, dok Hajduk ostaje na sedam bodova.

Momčadi se sada okreću europskim izazovima, Dinamo u srijedu u trećem pretkolu Lige prvaka gostuje kod Ferencvaroša, a Hajduk dan kasnije u drugom pretkolu Europske lige ide na gostovanje u Skopje kod Renove.

Tijek utakmice:

Hajduk – Dinamo 1:2

’90’+6 – Gotova je utakmica na Poljudu, Dinamo je slavio 2:1 i već nakon četiri kola pobjegao Hajduku na plus 5.

’90’- Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade.

-87′ – GOL NA POLJUDU! HAJDUK JE SMANJIO NA 2:1! Nakon udarca iz kuta najbolje se snašao Jurić i glavom smanjio vodstvo Dinama.

-85′ – Gavranović je izbio sam pred Posavca, oštro pucao, međutim ravno u golmana Hajduka.

-75′ – Kakvu je sad priliku imao Hajduk. Vušković je izbjegao pažnji obrane Dinama i pucao glavom, no Livaković pokazuje zašto je reprezentativna jedinica.

-72′- Što je sada promašio Gojak! Imao je sjajnu priliku za 3:0, ali u posljednji trenutak Dimitrov blokira njegov udarac.

-69′ – Još jedna izmjena kod Dinama. Gojak je na terenu umjesto Jakića.

– ’67’ – Mijenja i Mamić. Ivanušec i Gavranović zamijenili su Majera i Petkovića.

-64′-  Pokušava Hajduk, ali Dinamo lakoćom odolijeva njihovim napadima.

-’57’ – Mijenja Vukas. Todorović i Nejasmić izlaze, a terenu su Jakoliš i Dolček.

-’55’ – Mogao je Dinamo sada riješiti pitanje pobjednika, imali su dvije sjajne prilike, ali u Posavec u dva navrata odlično reagira, prvo nakon udarca Majera, a onda i nakon pokušaja Petkovića.

-’50’ – GOL NA POLJUDU! DINAMO IMA 2:0! Kakav je to bio gol Oršića. Ofenzivac Dinama fantastično je pogodio s 25 metara u same rašlje.

’49’- Mogao je Dinamo do 2:0 nakon sjajne akcije Majera i Petkovića, a na kraju lopta dolazi do Kastratija čiji udarac ide ravno u Posavca.

’46’ – Počelo je drugo poluvrijeme.

-45′ +4- Gotovo je prvih 45 minuta na Poljudu. Dinamo preko Kastratija ima vodstvo 1:0.

-45’+1 – Diamantakos je pao u šesnaestercu, Bebek je pokazao na penal, ali sudac je poništio svoju odluku jer je pomoćni sudac ranije signalizirao zaleđe.

-42′ – GOOOLLLL NA POLJUDU! DINAMO VODI. Bila je to sjajna akcija Dinama, Majer je dao za Oršića koji sjajno na drugoj stativi proigrava Kastratija koji nema težak zadatak za 1:0.

-35′- Ademi je najviši u šesnaestercu Hajduka nakon kornera, ali udarac glavom ide pokraj gola.

-26′ – Dobio je Hajduk slobodan udarac na 20-ak metara iskosa s desne strane, no još jedan udarac odlazi u vanjski dio mreže.

-24′- Caktaš se sjajno oslobodio čuvara i pucao iskosa s lijeve strane s desetak metara, ali u vanjski dio mreže.

-23′ – Nejašmić je nakon ubacivanja s desne strane s pet metara pucao pokraj gola.

’19’- Oršić je pucao i pogodio Jradija u ruku u šesnaestercu. Sudac Ivan Bebek nakon poziva iz VAR sobe odlučio je pogledati snimku nakon koje je rekao da se igra dalje.

-18′- Nova prilika za Hajduk, ovog puta puca Dimitrov, opet je to bio lagan zadatak za golmana Dinama.

-11′- Diamantakos je pucao iskosa s desne strane, ali išlo je to ravno u Livakovića.

-8′ – Hajduk je dobio slobodan udarac iskosa s lijeve strane, a nakon ubačaja u šesnaesterac lopta se odbila da Jradija na rub šesnaesterca, čiji udarac od Dilavera odlazi u korner.

-1′- Sudac Ivan Bebek dao je znak za početak dvoboja.

– Dinamo na Poljud stiže kao vodeća momčad HNL-a s devet bodova u tri utakmice, dok je Hajduk treći sa sedam bodova.

Sastavi:
Hajduk: Posavec – Čolina, Vušković, Dimitrov, Todorović – Nejašmić – Jradi, Jurić – Caktaš – Gyurcso, Diamantakos
Dinamo: Livaković – Leovac, Dilaver, Gvardiol, Stojanović – Ademi, Jakić – Oršić, Ivanušec, Kastrati – Petković

Mamić ima dvojbu Gavranović ili Petković, a evo što Zagrepčanima priprema Hari Vukas