DINAMOV OPROŠTAJ OD LIGE PRVAKA! Bivši igrač Lokomotive od tragičara do junaka Mađara

30.08.2020., Zagreb. stadion u Maksimiru - Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo, GNK Dinamo - NK Osijek. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Dinamo neće i drugu sezonu zaredom igrati u Ligi prvaka! Mađarski Ferencvaroš osvetio se Plavima za prošlu sezonu i uvjerljiv poraz 4:0 u Budimpešti te su pobjedom 2:1 izborili play-off Lige prvaka.

Za Dinamo nije moglo gore početi jer Mađari su poveli već u 2. minuti kada je Lovrencsics pobjegao Oršiću i lako zabio za 1:0.

Probudio se nakon toga, a do zasluženog izjednačenja su stigli u 23. minuti kada je nakon kornera vlastitu mrežu pogodio Uzuni.

Do kraja poluvremena domaćin je preko bivšeg igrača Lokomotive imao dvije dobre prilike, no jednom dobro reagira Gvardiol, a drugi put Livaković.

Dinamo je odlično krenuo u nastavak, ima tri dobre prilike, preko Stojanovića, Kastratija i Oršića, no nisu ih iskoristili.

Kazna je stigla u 65. minuti kada je Uzuni pobjegao obrani Dinama i od tragičara se prometnuo u junaka Ferencvaroša.

Do kraja je Dinamo tražio izjednačenje, do kojeg nije došao, pa će europsku avanturu nastaviti u play-offu Europske lige, piše dnevno.