Dinamov dragulj igrač odluke! Osvojio je europsko prvenstvo!

U finalu Europskog nogometnog u21 prvenstva sastale su se Španjolska i Njemačka. Bio je to revanš prošlog finala gdje su uspješniji bili Njemci. Ovoga puta, Španjolci su došli do titule i to ponajviše zahvaljujući Dinamovom igraću Daniju Olmu.

Španjolska je povela u sedmoj minuti sjajnim pogotkom Fabiana Ruiza sa 20-tak metara, a na 2-0 je povisio igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo. Ruiz je pucao sa 18 metara, njemački vratar Alexander Nubel je kratko odbio loptu, a Olmo odbijanac pospremio u mrežu postigavši svoj treći gol na prvenstvu.

Njemačka je zabila pogodak za 2:1 u 88 minuti, ali to je bio sve. Olmo je dirigirao savršeno igrom svoje momčadi, a na kraju je dobio i priznanje za njaboljeg igrača. Španjolska je uzela titulu, a naš Dani Olmo je upisao impresivnu statistiku od čak 3 pogotka čime je najbolji strijelac Španjolske na Europskom prvenstvu, uz jednu asistenciju.