(VIDEO) DERBI KAKAV DUGO NISMO GLEDALI! Hajduk bio bolji i na kraju izgubio, utakmicu obilježio incident!

U 27. kolu Prve HNL Hajduk je na svom Poljudu ugostio zagrebački Dinamo. Iako je veći dio susreta Hajduk bio bolji, na kraju je ipak poražen s 1:0 golom Marija Gavranovića. Hajduk sada zaostaje čak 27 bodova za vodećim Dinamom, ali bila je to zaista kvalitetna i napeta utakmica, dostojna prefiksa ‘derbi’.

HAJDUK  – DINAMO 0:1

KRAJ UTAKMICE

90’+5′ – Borja promašuje zicera glavom! Ovo je Španjolac morao zabiti, katastrofalan promašaj.

90+3′ – Sjajno je Dinamo probio po desnoj strani, Moro je ostao sam iskosa u kaznenom prostoru i izvukao je Posavca na sebe, ali je dao očajnu povratnu loptu koju su domaći nekako izbili.

87′ – Od Caktaševa crvenog kartona, sudac se razmahao i podijelio još četiri kartona, na sreću sve žute. Kažnjeni su, Šunjić i Olmo kod Dinama i Ismajili i Lopez kod Hajduka.

82′ – Šitum ulazi, Oršić ide van.

76′ – Crveni karton za Caktaša zbog udaranja Šunjića. Namjerno ga je ošamario s leđa, Šunjić je pao kao pokošen, a onda je došlo i do naguravanja. Na kraju je Hajduk ostao s igračem manje.

66′ – Caktaš sada nakon kornera gađa dobro, ali preko gola. Izlazi Jradi ulazi Sahiti. Prije toga je Moro probao iz okreta, ali preslabo je to bilo.

63′ – Tudor gubi loptu, ona dolazi do Olma koji poteže s 25 metara, ali se lopta odbija od bloka i Posavec ju hvata lako. Ušao je Moro umjesto Kadziora.

60′ – Na stadionu je točno 26 446 ljudi.

57′ – Teophile opet spašava Dinamo, sjajno je izbio loptu ispred Hajdukovih napadača.

55′ – Caktaš opalio izvana, udarac ide preko vrata.

53′ – Bakljada Torcide, opet će padati kazne. Ostatak stadiona zviždi navijačima koji bacaju baklje u teren. Utakmica je nakratko prekinuta, ali brzo je sve vraćeno u normalnu.

48′ – Ivanovski je ušao, Juranović izašao. U međuvremenu je i Hamza povukao dobru kontru i došao do kaznenog prostora Dinama, ali je na kraju sam upropastio napad.

46′ – Počinje drugo poluvrijeme.

45′-  Poluvrijeme.

44′ – Bradariću se ukazuje pomoć nakon što je stradao u duelu s Kadziorom nakon dobrog prodora po boku.

37′ – Šunjić sada pada u duelu s Caktašem, ostao je ležati na travnjaku, ali nastavlja s utakmicom nakon liječničke intervencije.

35′ –  Tudorov ubačaj iz u posljednjem trenutku izbija Šunjić.

32′ – Hajduk je i dalje opasniji, Livaković sada brani pokušaj Jradija s 30 metara.

27′ – GOL! Dinamo vodi!  Posavec je loše reagirao nakon slobodnjaka Oršića, a Gavranović lako odbijanac poslao u mrežu.

21′ – Sjajna akcija Hajduka. Jradi je dao Caktašu, a ovog u posljednjem trenutku spriječava Teophile.

11′ – Prilika za Dinamo. Oršić bježi Juranoviću na lijevoj strani i prolazi u 16-erac, potom gađa suprotni kut, ali nije bilo snage u tom udarcu niti preciznosti pa lopta ide u gol-aut.

10′ – Dinamo jedva prelazi centar, Hajduk je baš zagrizao.

7′ – Šunjić gubi loptu na 20 metara od gola, Jairo je bio u sjajnoj poziciji, ali ga za dres povlači Teophile dobiva žuti karton, a Hajduk šansu sa 17 metara, ali Caktaš nije bio precizan. Potom se lopta odbija do Turoda koji pada u dualu sa Dilaverom. Hajduk traži penal, ali Batinić kaže igra se dalje.

5′ – Utakmica je dosta žestoko krenula, ide se agresivno na loptu. Na Poljudu sve grmi od navijanja.

1′ – Počela je utakmica!

18:45 – Poznati su sastavi.

HAJDUK: Posavec – Juranović, Ismajli, Lopez, Bradarić – Tudor, Nejašmić, Hamza – Caktaš – Jradi, Jairo

DINAMO: Livaković – Stojanović, Dilaver, Theophile, Rrahmani – Šunjić – Kadzior, Gojak, Oršić, Olmo – Gavranović

Sudac: Damir Batinić

18:20 – Imamo jednu vrlo bizarnu situaciju!

18:00 – Dalić opet neće biti na derbiju. Evo i zašto!