U velikom derbiju Plavi nisu uspjeli pobijediti Rijeku! Petković nije zabio iz penala

Na stadionu Maksimir odigrao se veliki derbi Dinama i Rijeke. Utakmicu su trebali odigrati još 27. rujna 2020., ali je Rijeka tražila odgodu zbog pripreme za europsku utakmicu protiv Kolosa.

Dinamo je na Maksimiru izgubio 0:2. ‘Načeo’ ih je Stjepan Lončar u 65. minuti. Tomečak je sjajno spasio loptu uz aut-liniju, Menalo je strahovito potegnuo na desnoj strani te sjajno uposlio Lončara koji je kroz ruku Dominika Livakovića poentirao.

Pet minuta kasnije zabio je i Franko Andrijašević. Tri na jedan došli su Riječani pred gol, Lončar je proigrao Andrijaševića, a on zakucao loptu u gol.

Nije pomoglo ni to što je Bruno Petković u 53. minuti nije zabio jedanaesterac. Gađao je nisko, uz vratnicu, ali se Nevistić odlično bacio i obranio udarac.

Čak sedam žutih kartona podijeljeno je na utakmici. Kod Dinama dobili su ih Ivanušec i Leovac, dok su kod Rijeke ‘požutjeli’ Galović, Štefulj, Smolčić, Capan i Pavičić.

Prva je to utakmica na Maksimiru nakon mjesec dana. Za razliku od nekih prijašnjih utakmica, igrači su na travnjak izašli uz taktove jedne od glavnih tema iz legendarnog filma Sergija Leonea “Dobar, loš, zao”.

Maksimirom se orila pjesma “Ecstasy Of Gold”, i to izvedba s live albuma Metallice “S&M 2”.

SASTAVI:

Dinamo: Livaković – Moharrami, Theophile, Lauritsen, Leovac – Ivanušec, Ademi, Jakić – Kastrati, Oršić, Petković

Rijeka: Nevistić – Capan, Galović, Smolčić – Tomečak, Cerin, Lončar, Štefulj – Kulenović, Menalo, Andrijašević