NOGOMETNA ŠKOLA MELJE: Juniori Dinama uzeli mjeru ‘Građanima’ i ostali u Ligi prvaka

Šest sati prije dvoboja u Ligi prvaka između Dinama i Manchester Cityja, u Zagrebu su s početkom u 13 sati snage odmjerili mladi nogometaši spomenutih momčadi. City i Dinamo su u Engleskoj prvu utakmicu odigrali neodlučeno 2:2.

Dinamo: Josipović, Hrvoj, Jurišić, Gvardiol, Šutalo, Franjić, Marin, Julardžija, Šipoš, Krizmanić, Radonja

Manchester City: Bazunu, Dionkou, McDonald, Amankwah, Ogbeta, Pozo, Rogers, Dele-Bashiru, Touaizi, Doyle, Braaf

Dinamovi juniori u dvoboj su ušli kao drugoplasirana momčad u skupini C s osam bodova, dok City ima bod manje. Iz skupine dalje  idu dvije prvoplasirane ekipe. Prva se izravno ulazi u osminu finala, a druga će borbu nastaviti kroz dodatne kvalifikacije.

Atalanta je danas već pobijedila Šahtar (1:2) u gostima čime je osigurala prvo mjesto, a Dinamo je pobjedom protiv Građana pogotkom Antonia Marina u 20. minuti susreta osigurao nastavak natjecanja kroz doigravanje.

Juniori Cityja su mogli izjednačiti u 67. minuti kada je Braaf  iz daljine pogodio stativu Dinamovog gola. Do kraja utakmice igralo se “tvrdo”, bez izglednih prilika.

Potencijalni protivnici juniora Dinama su Šerif, Zaragoza, Midtjylland, Derby County, Porto, Dinamo Kijev, Glasgow Rangers i Rennes.